Malé i veľké klamstvá sú všade okolo nás. Klamanie je sociálny jav. Podľa seba často meníme realitu a skutočnosti tak, aby nám to viac vyhovovalo. Ako to robíme, prečo to robíme a kedy s tým začíname?
Ľudská duša je veľmi krehká a človek sa v období neistoty, straty pocitu stability vo svojom vnútri stáva veľmi zraniteľným aj v bežnom živote. Keď cíti, že potrebuje pomoc, je dobré vedieť, na koho sa môže obrátiť.
Strata zamestnania je fenomén, ktorý sa môže dotknúť každého z nás. Neschopnosť a nemožnosť získať novú vhodnú príležitosť môže prinášať traumatizujúce pocity a skúsenosti. Čím je nezamestnanosť dlhšia, tým hlbšie sú dôsledky zmien, ktoré táto životná situácia so sebou prináša..
WHO opisuje duševné zdravie ako: „stav telesnej a duševnej pohody, v ktorom si jednotlivec uvedomuje svoje schopnosti, dokáže zvládnuť obvyklý životný stres, môže pracovať produktívne a úspešne a dokáže byť prínosom pre svoju spoločnosť“.
Výberom farby oblečenia, doplnkov alebo líčenia môžeme ovplyvniť naše vyžarovanie i náladu okolia. Ako nás farby môžu ovplyvniť?
Samovražda nie je len individuálnym, ale aj spoločenským a kulturálnym fenoménom. Ako vážny zdravotnícky problém si vyžaduje veľkú pozornosť, ale žiaľ jej prevencia a kontrola je pomerne zložitá.
So smútkom alebo depresívnym stavom sa z času na čas stretávame takmer všetci – stav beználadovosti, nechuti na nič, strata energie spojená s pocitom smútku, osamelosťou a neschopnosťou radovať sa. Najmä v zimnom období sú takéto stavy častejšie.