Máte pocit, že potrebujete prečistiť organizmus ešte od sviatkov? Užívate množstvo liekov, ktoré zaťažujú váš organizmus? Alebo ste to v uplynulom obodbí preháňali s mastným jedlom a alkoholom? Ostropestrec je na pečeň a jej očistu ako stvorený.
Trápite sa v chladnom počasí s kašľom? Spôsobuje vám ťažkosti a máte problém sa ho zbaviť? Pozrite sa na bylinky, ktoré sú na kašeľ najvhodnejšie.
Naša pečeň trpí nielen konzumáciou alkoholu a ťažkých jedál, ale aj pravidelným užívaním množstva liekov. Doprajme jej preto čas na prečistenie. Okrem odľahčenia jedálnička a vypustenie niektorých potravín ocení aj pomoc z prírody.
Ak bývate často chorí a blíži sa zimné obdobie, alebo sa pohybujete v prostredí, ktoré je veľmi infekčné a nákazlivé, nezaškodí posilniť si imunitu. Od detstva sa organizmus snaží bojovať s chorobami a vytvára si imunitu. Tú však môžeme doplniť aj nejakými vitamínmi. Napríklad rakytníkom.
Vianoce už klopú na dvere a spolu s nimi sviatočná atmosféra plná pohody a relaxu. K vianočným sviatkom už neodmysliteľne patria i jablká. Spájame si ich s mnohými tradíciami, zvykmi a v neposlednom rade so zdravím, ktoré si mnohí prajeme „pod stromček“ zo všetkého najviac.
V kozmetickom svete nie je veľa tak často spomínaných zložiek ako je čajovníkový olej, známy aj ako tea tree olej. Jeho účinky na naše zdravie sa oplatí poznať.
Čaj sa nám spája s chvíľami pokoja a oddychu. No okrem toho má táto obľúbená tekutina na náš organizmus i množstvo zdravotných účinkov. Druhov je nespočetne veľa: ovocný, zelený, čierny... A práve z čiernych čajov vzniká aj výnimočný zlatý čaj.
Olej, ktorý sa získava z austrálskeho čajovníka je veľmi účinný pri viacerých problémoch. Čajovník má charakteristickú terpenickú vôňu, ktorá je mierne gáfrová s koreňovým nádychom. Olej sa vyrába destiláciou listov a vetvičiek vodnou parou.
Každý z vás to už určite zažil. Potrebujete sa zvládnuť v krátkej dobe naučiť veľa textu. Prehodnocujete, že predsa 6 káv denne nebude to najrozumnejšie riešenie... Čo je teda dobré na učenie ?
Ak sa najskôr pokúšate liečiť bylinami, mäta je ideálna na mnoho ťažkostí, ktoré vás môžu potrápiť. Mäta (Mentha piperita) je trvácna rastlina s drevnatou stonkou z čeľade hluchavkovité. Kvitne v júni až septembri.
Kokosový, arganový, ricínový, či makadamiový? Ktorý prírodný olej je pre vás ten pravý? Trendom je používanie týchto „darov prírody“ na vlasy, tvár, pleť, dokonca i na zuby.
Liečivé rastliny sú tu od nepamäti. Pomáhajú nám pri rôznych ťažkostiach. Napríklad pri chrípke či zápaloch. Posilňujú imunitu, pomáhajú nám prekonať rôzne respiračné ochorenia a to zďaleka nie je všetko.
Arganový olej je prezývaný aj ako tekuté zlato alebo marocké zlato. Ide o vzácny rastlinný olej, ktorý je vďaka svojím vynikajúcim vlastnostiam a účinkom veľmi obľúbený v potravinárskom i kozmetickom odvetví.
Ginko biloba, nazývaná tiež jinan dvojlaločný, je jednou z najstarších rastlín našej planéty. Poznáme ju predovšetkým ako bylinku na zlepšenie pamäte.
Moringa caribbean je tropický strom, ktorého účinky vás presvedčia o nesmiernej sile prírody. Do dnešných dní bolo realizovaných okolo 1300 vedeckých štúdií potvrdzujúcich rôznorodé účinky najmä listov a semien moringy.
Bolesť sa obvykle rieši predpisom liekov proti bolesti, napríklad ibuprofénom. Avšak, mnohé z nich majú nepriaznivé vedľajšie účinky a nie sú bezpečné pre tehotné ženy. Našťastie, existujú aj prírodné alternatívy, ako sa zbaviť bolesti.
Brusnica je považovaná za superpotravinu, pretože obsahuje množstvo vitamínov, minerálnych látok a antioxidantov. Zber je spravidla od septembra do konca októbra.
Druh výnimočného medu z Nového Zélandu, nazývaný Manuka, môže byť prírodnou cestou v boji proti hromadeniu vrstiev baktérií na zdravotných pomôckach. Ak sa preukáže jeho efektivita v tejto oblasti, potencionálne využitie nájde najmä medzi pacientmi, používajúcimi katétre.
Trnky boli svojimi zdravotnými benefitmi známe už v antike, keď ich vtedajší lekári používali proti hnačkám. Dnes sú v našich končinách hojne rozšírené, obľubujú okraje lesov a krovinaté pahorky. Ľudovo sa nazývajú aj tŕpky alebo tarky a vypudia z tela všetky „neduhy“.
Táto liečivá bylina je známa z mnohých dôvodov. Lieči maláriu, ničí rakovinové bunky a je hlavnou zložkou pri výrobe absintu. Má však aj iné zázračné účinky. Trpíte problémami s trávením, nadúvaním alebo žalúdkom? Palina vám pomôže.