Alergické ochorenia sú jednou z najväčších epidémií súčasnosti. Neustále pribúda pacientov, ktorí majú nejaký druh alergie, a podľa odborníkov sa to bude len zhoršovať. WHO upozorňuje, že alergické ochorenia sú štvrté najčastejšie sa vyskytujúce na svete a sú pre jednotlivé krajiny obrovskou ekonomickou záťažou.
V bratislavskom Centre intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby CINRE pribudla pre pacientov nová sála, ktorá je vybavená jedinečným prístrojom. Angiografický systém ARTIS icono umožní vďaka špičkovej technológii a umelej inteligencii vyšetriť viac pacientov za kratší čas. CINRE je prvé zdravotnícke zariadenie v strednej Európe, v ktorom bude tento prístroj slúžiť pacientom.
Pandémia COVID-19, ktorá zasiahla aj Slovensko, ukázala väčšiu potrebu starostlivosti o najzraniteľnejších členov spoločnosti, vrátane pacientov s inkontinenciou, starých ľudí a dlhodobo chorých. OZ InkoFórum pri príležitosti Týždňa kontinencie (22-28. jún 2020) upozorňuje, že bez dobre zadefinovaných štandardov a odporúčaní sa nezlepší ani kvalita a dostupnosť zdravotnej starostlivosti, a to nielen v prípade očakávanej druhej vlny pandémie.
E-shopy, ako aj internetové lekárne, ponúkajú široký výber produktov za výhodné ceny. Napriek tomu sa pri online nakupovaní môže ľahko stať, že miniete viac, ako ste plánovali. Práve preto ponúka spoločnosť Tipli výhodnú službu cashback, vďaka ktorému získate peniaze späť z každého vášho nákupu.
Psychika, duša alebo duševné zdravie, nech si to už pomenujeme akokoľvek sa významným spôsobom podieľa na množstve telesných funkcií. Imunita je jednou z nich. Často hlavne ľudia s diagnostikovanou depresiou majú problém s imunitou a zníženou tvorbou melatonínu.
Aktuálna situácia v spojení so šíriacim sa koronavírusom priniesla na trhu práce mnoho zmien. Firmy aj samotní zamestnanci bojujú s neistotou a nepredvídateľnosťou najbližších mesiacov. Klesá dopyt, stúpa nezamestnanosť. V tomto ohľade znie práca z pohodlia domova ako luxusná dovolenka. No aj práca v podobe „home office“ v sebe skrýva mnoho úskalí. Pre mnohých z nás je dennou realitou už celé týždne. Čo so sebou prináša? Pozreli sme sa na to bližšie.
Šestonedelie je obdobie, ktoré začína bezprostredne po pôrode a trvá šesť týždňov. Počas tejto doby sa vracia organizmus do stavu pred počatím a zažíva veľa zmien, ktoré sa podpisujú nielen na fyzickom, ale i psychickom stave rodičky. Kým v minulosti mali čerstvé mamičky poruke pôrodné babice ochotné nielen poradiť so starostlivosťou o bábätko, ale i pomôcť s domácimi prácami, dnes je všetko inak. Zodpovednosť zostáva na pleciach rodičky, ktorá je často kritizovaná a cíti sa osamotená. Čo sa deje s telom rodičky a ako si s obdobím šestonedelia poradiť bez zbytočného stresu?
Ako správne prať sa najskôr učíme od našich babičiek a mamičiek, postupom času získavame vlastné skúsenosti a učíme sa z vlastných chýb. Len si spomeňte, akú neplechu dokáže urobiť červené tričko v bielej várke, alebo ako naštve košeľa zmenšená o celú veľkosť kvôli praniu na vysokej teplote - druhýkrát túto chybu neurobíme! Každý z nás však niekedy potrebuje pomocnú ruku, najmä v neobvyklých situáciách ako je táto.
Spoločnosť Siemens Healthineers prichádza s novým, rýchlym laboratórnym testom na detekciu prítomnosti IgM a IgG protilátok SARS-CoV-2 v krvi. Test vyznačujúci sa špecificitou a senzitivitou na úrovni 99 % a dostupnosťou výsledku do 14 minút sa začne v máji vyrábať vo veľkom a od júna dodá spoločnosť Siemens Healthineers až 25 miliónov týchto testov mesačne. Tieto sérologické testy budú pomáhať aj na Slovensku.
Slovenské a české zastúpenie značky Yves Rocher poskytlo pomoc zdravotníckym tímom bojujúcim v prvej línii proti epidémii Covid-19 a nemocniciam darovalo vyše 35 000 kozmetických výrobkov.
Ochranné rúška zo 100 % bavlny tej najvyššej kvality vyrábajú Pekné rúška. Rozhodli sa tiež pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú, a darovali už viac ako 1500 ochranných pomôcok zdravotníckym pracovníkom.
Rodiny detí so zdravotným znevýhodnením sa dočkali pomoci v čase pandémie. Platforma rodín v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska spustila stránku online podpory a návodov na zvládanie každodenných výziev v aktuálnej situácii. K dispozícii je aj individuálne poradenstvo prostredníctvom emailu.
Vedeli ste, že vypínače a zásuvky môžu aktívne prispievať k väčšej domácej hygiene? Produktový rad Merten od Schneider Electric má povrchovú úpravu s aktívnymi iónmi striebra, ktoré ničia mikróby.
Ochorenie prostaty je problémom mnohých mužov a to nie len po päťdesiatke. Okrem toho, že vám môže narušiť vaše pohodlie, často bohužiaľ vedie aj k nebezpečnej rakovine prostaty. Čím skôr toto nepríjemné ochorenie odhalíte, tým je vyššia šanca zbaviť sa ho.
Telo a duša a vzťah medzi nimi. Existujú zákonitosti, o ktorých ľudia v bežnom živote neuvažujú. A predsa im zásadným spôsobom ovplyvňujú život. Sú dostupné každému bez ohľadu na vzdelanie. K ich prijatiu vedie ochota chápať svet i seba samých v širších súvislostiach. A práve túto možnosť ponúka psychosomatika.
Svetom sa šíria “zaručené” rady, ako si poradiť s chorobami. V lepšom prípade to ohrozí len peňaženku, v krajnom však môže ísť o život. Naše zdravie a zdravie našich blízkych, najmä keď je v ohrození, je našou achillovou pätou. Lekárka Ivana Jochmanová povie vo štvrtok 27. februára v bratislavskom V Klube, ako sa zorientovať v spleti liečebných rád a priblíži najčastejšie hoaxy v medicíne.
Bratislava, 3. Február 2020 - Slovo zdravie sa v dnešnej dobe skloňuje dosť často, napriek tomu mnoho ľudí stále nevenuje svojmu zdraviu dostatočné množstvo pozornosti. Celodenná konferencia to chce zmeniť.
Naše oči denno-denne namáhame pri rôznych obrazovkách či už počítačových, televíznych alebo na mobilných telefónoch. Ako si udržať dobrý zrak v prípade zvýšenej záťaže? Porozprávali sme sa s očným lekárom MUDr. Vladimírom Bartovicom, PhD. z očnej ambulancie v Trnave.
K správnemu fungovaniu srdca prispievajú aj omega 3 mastné kyseliny. Práve na túto tému sme sa rozprávali s Ing. Evou Stanislavskou, obchodnou a marketingovou manažérkou spoločnosti GENERICA.
Ktoré 4 látky by mali užívať všetci Slováci bez výnimky? Mladí či starší, deti, seniori i budúce mamičky? Čo by ste mali pravidelne zaradiť do svojho denného príjmu v podobe doplnkov výživy? Ako už samotný názov napovedá – výživové doplnky slúžia na doplnenie látok, ktorých máme v strave nedostatok.