Pozitívne správy sa týkajú pľúcnych ventilárorov, potrebných pre pacientov s ťažkým priebehom ochorenia COVID-19, výroby rúšok, testov na zistenie koronavírusu SARS-CoV-2, ale aj prvých vyliečených z nákazy!
Zatiaľ čo sa zdravotnícki odborníci a vlády mnohých krajín snažia spomaliť šírenie vírusu, vedci sústreďujú všetku svoju pozornosť na skúmanie koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje potenciálne smrteľné ochorenie COVID-19. Čo je to vakcína, čo obsahuje, kto vakcíny vlastne vyvíja? Oplatí sa čakať na liek proti koronavírusu?
V súvislosti so šíriacim sa koronavírusom SARS-CoV-2 sa na trhu objavil akútny nedostatok dezinfekčných a antibakteriálnych produktov. Nosiť si so sebou dezinfekčný gél na ruky, v taške či v aute, je určite dobrou pomôckou v boji proti vírusom a baktériám. Ako si teda vyrobiť dezinfekciu na ruky doma?
Výskumy z krajín postihnutých ochorením COVID-19 preukázali, že nosenie rúšok môže pomôcť úplne zamedziť šíreniu nákazy, najmä pri kontakte s chorými. Ak nie sú dostupné originálne rúška, efektívne v prevencii šírenia koronavírusu sú aj tie doma vyrobené.
Podľa popredného českého epidemiológa je prenos koronavírusu cez mobil teoreticky možný.
Napriek tomu, že cestujúci a vodiči spravidla neprichádzajú do priameho kontaktu, nechce DPB podceniť opatrenia proti šíreniu koronavírusu SARS-CoV-2.
Táto služba umožňuje ľuďom zavolať svojmu lekárovi z domu a nemusia ho navštíviť v ambulancii. Elektronické predpisovanie a vydávanie liekov aj takýmto spôsobom prispieva k zvýšeniu bezpečnosti v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom SARS-CoV-2.
Štúdia zároveň potvrdzuje, že súčasné nastavenie 14-dňového karanténneho obdobia, je optimálny časový úsek pre izoláciu po podozrení na vystavenie koronavírusu, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie COVID-19.
Lekár vysvetľuje, že nakazených koronavírusom SARS-CoV-2 je v Taliansku toľko, že sa on aj jeho kolegovia musia*rozhodovať, ktorým z pacientov v najkritickejšom stave dať prednosť.
Vedci z univerzity v Arizone skúmali, akú úlohu môže zohrávať produkcia hormónu prolaktínu v reakcii na bolesť.
V nedeľu podvečer hospitalizovali v nemocnici Košice-Šaca 86-ročného muža s vážnymi dýchacími problémami. Je hospitalizovaný na oddelení ARO a dýchajú za neho prístroje.
Mamografické vyšetrenie je účinná metóda, ako odhaliť rakovinu prsníkov u žien. Skorá diagnostika problémov zvyšuje šance na vyliečenie. Kvalita vyšetrenia pritom záleží nielen od skúsenosti lekára, ale aj od technológie. Čím lepší obraz lekár dostane, tým je vyššia šanca, že si všimne zmeny tkaniva, ktoré môžu byť nebezpečné. V odhaľovaní nádorov stále viac pomáha aj umelá inteligencia a špičkový softvér, ktorý umožňuje rozpoznať viac detailov.
Bábätko, menom Isabela Pereira de Jesus, ktorá sa narodila 13. februára 2020 v Rio de Janeiro v Brazílii, venovala lekárom, dlhý, veľavravný pohľad, hneď po tom, ako ju vytiahli z maminho bruška.
Kedy sa potvrdí prvý prípad nákazy vírusom SARS-CoV-2 aj u nás na Slovensku, bolo len otázkou času. Dnes, 6. marca, sa potvrdil prvý prípad. Ide o 52 ročného muža, ktorý nikde necestoval, avšak potvrdil sa u neho koronavírus.
Slovensko, aj všetky susediace krajiny, už evidujú potvrdené prípady výskytu koronavírusu SARS-CoV-2 vyvolávajúceho ochorenie COVID-19.Čo to pre nás znamená, či sú opodstatnené obavy ľudí a aké môžeme urobiť individuálne opatrenia, hovorí prorektor Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, pracovník Kliniky infektológie a cestovnej medicíny Lekárskej fakulty UPJŠ a prezident Slovenskej spoločnosti infektológov prof. MUDr. Pavol Jarčuška, PhD.
Jednou z dôležitých skupín mikroorganizmov, vyskytujúcich sa v ženskej vagíne, je Lactobacillus. Druhy baktérií z rodu Lactobacillus totiž produkujú veľké množstvo kyseliny mliečnej, ktorá chráni vagínu pred škodlivými infekciami.
Povolenie podpísal pre všetky štyri deti, ktoré na liek momentálne čakajú.
Napriek tomu, že koronavírus sa od decembra 2019 rozšíril z Číny do viac ako 60 krajín sveta, stále naň neexistuje liek. Nová klinická štúdia, využívajúca infúzny vitamín C, prebieha priamo v epicentre nákazy, v čínskej provincii Hubei. Vitamín C je totižto jeden z najsilnejších imunomodulátorov.
Prebytočná krv, ktorá sa hromadí v dolných končatinách počas dlhého sedenia či státia, vďaka tomu odtečie, a človek pocíti úľavu.
Niektorí majitelia domácich miláčikov v Číne už vybavujú svojich psov malými maskami na tvár, podľa veterinárky to nemá žiadny význam.