Stále je však potrebné dodržiavať prísne hygienické opatrenia a v prípade, ak počet nových prípadov COVID-19 narastie, opäť sa vrátime k pôvodným obmedzeniam.
Platia nové pravidlá pre nosenie rúšok alebo inej ochrany nosa a úst. Úrad verejného zdravotníctva SR na svojom webe informuje o výnimkách, pre koho a kde už nebudú povinné.
Situácia v Domove sociálnych služieb v Pezinku sa počas Veľkej noci výrazne zhoršila. Počet infikovaných koronavírusom sa zvýšil k 15.4. zvýšil na 69. Celé zariadenie domova seniorov je v karanténe, areál strážia policajti.
Počty nových nakazených koronavírusom sa na Slovensku rapídne zvýšili a žiaľ, začali pribúdať aj obete.
Droždie sa stalo v mnohých obchodoch v posledných týždňoch nedostupným tovarom. Ako si teda vyrobiť kvasnice doma? Pozrite si jednoduchý návod, stačia vám iba 4 ingrediencie!
Testy na zistenie koronavírusu SARS-CoV-2 sú v poslednej fáze vývoja, vyrábať sa začnú v najbližších dňoch. Kvalitou sa vyrovnajú zahraničným.
Od 6.4.2020 platia na území Slovenska nové opatrenia, ktoré boli prijaté vládou v boji s novým koronavírusom. Pre koho platí povinná karanténa v štátnych zariadeniach? Cez ktoré hraničné prechody je možný návrat na Slovensko?
Skeny sledujúce abnormálne zmeny mozgu novorodencov majú potenciál umožniť detským lekárom odhaliť autizmus dlho predtým, ako sa objavia prvé príznaky.
Niektoré zdravotnícke zariadenia na Slovensku sa svojvoľne rozhodli pre obmedzenie práva rodičiek na sprevádzajúcu osobu počas pandémie COVID-19 , bez plošného odporúčania zo strany ministra zdravotníctva Mareka Krajčího alebo hlavného hygienika SR Jána Mikasa.
Spoločnosť St. Nicolaus promptne zareagovala na aktuálnu situáciu na Slovensku a takmer okamžite prijala opatrenia na zmenu výroby.
Pacienta s COVID-19, ktorému lekári vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe tri dni podávajú experimentálny liek remdesivir, sa podarilo odpojiť od mimotelového obehu.
Čo čaká znamenia zverokruhu počas apríla 2020? Ustúpi pandémia koronavírusu? Pôjdeme znovu do práce či do školy?
Britský princ Charles sa nakazil koronavírusom. Má mierne príznaky choroby, ktorú vírus SARS-CoV-2 spôsobuje. Jeho zdravotný stav je dobrý.
Manželský pár šesťdesiatnikov užil látku, ktorú na jednej tlačovej konferencii chválil americký prezident Donald Trump, ako možný liek proti koronavírusu.
Sumár aktuálne prijatých preventívnych opatrení ku dňu 24.3.2020 na Slovensku v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.
Ešte pred pár dňami sme sa cítili v bezpečí, život plynul v zabehnutých koľajach a mali sme bežné starosti. Koronavírus obrátil svet naruby. O tomto víruse a Covid-19 – chorobe, ktorú spôsobuje – nemáme dostatok informácií, a to je jeden z dôvodov, prečo nám naháňa strach. Máme obavy o naše zdravie a zdravie našich blízkych. Karanténne opatrenia zo strany vlády predstavujú pre niekoho stratu príjmu a starosť, z čoho zaplatiť hypotéku, šeky či faktúry. V situácii, ktorá nastala, sú emócie ako smútok, strach, stres, zmätenosť či dokonca hnev úplne normálne.
Dúha sa stala symbolom boja proti ochoreniu COVID-19 najskôr v najviac zasiahnutom Taliansku, teraz ju kreslia deti po celom svete! Dúha je symbolom nádeje, jednoty, spolupatričnosti a spolupráce.
V Južnej Kórei, kde prebieha rozsiahle testovanie populácie, hlásilo 30% z 2000 pozitívne testovaných osôb, práve stratu čuchu ako hlavný symptóm.Čínsky Wu-chan hlási značné počty obetí v radoch ušných, nosných a krčných špecialistov, rovnako ako očných lekárov.
O dôvode úmrtia seniorky informoval dnes premiér Peter Pellegrini.
Ako na symbol nádeje v pandémii ochorenia COVID-19 sa teraz epidemiológovia pozerajú na Južnú Kóreu. Dáta naznačujú, že šíriaci sa koronavírus tam zdravotníci dostávajú pod kontrolu, aj keď na definitívne hodnotenie je ešte skoro.