Stručne vám priblížime problematiku Ploštice posteľnej (Cimex lectularius) a akých chýb je potrebné vyvarovať sa pri jej likvidácii v domácnostiach alebo ubytovacích zariadeniach.
Trpíte nadmerným stresom, únavou, fyzickou záťažou, poruchami imunity, častými virózami a prechladnutím? Hlavne pri chrípkových infekciách môžu kvôli inak neškodným baktériám vzniknúť život ohrozujúce infekcie. Infúzna terapia vitamínom C pomôže s imunomoduláciou - okamžite naštartuje imunitu, zníži únavnosť a zvýši vašu odolnosť voči vírusom a baktériám.
Mozgová príhoda patrí medzi najzávažnejšie ochorenia mozgu zhoršujúce budúcu kvalitu života. Na Slovensku sa celkový výskyt mozgových príhod pohybuje medzi 100 až 150 prípadov na stotisíc obyvateľov. Viete však o novinkách v liečbe, ktoré vrátia postihnutého do bežného života?
Afty sú veľmi nepríjemným problémom, ktorý už potrápil nejedného z nás. Človek potom nemôže jesť, piť ani si poriadne vyčistiť zuby, pretože afty bolia a pália. Pokiaľ vás afty trápia opakovane, príčiny môžu byť rôzne a aj ciest na zbavenie sa ich je niekoľko.
Nech už máte akýkoľvek očný problém či podozrenie na niektoré o známych druhov ochorení, návšteva očného lekára by mala byť tým úplne prvým krokom. Sivý zákal, ktorý môže viesť až k úplnej slepote, dokážete odhaliť aj pomocou nasledujúcich príznakov.
Štatistiky uvádzajú, že vo vyspelých krajinách užíva lieky správne len asi 50 % pacientov. Pre správnu a bezpečnú liečbu je nutné, aby pacient vedel základné informácie: na čo liek užíva, ako často a aké množstvo.
Každé ročné obdobie vplýva na naše telo inak. Inak sa vystavujeme slnečným lúčom v zime, inak v lete, prijímame trochu inú skladbu stravy, inak na nás útočia vírusy a podobne.
Tiky či šklbanie tvárových svalov sa môžu objaviť z rôznych príčin. Niektoré sú krátkodobé a pomerne neškodné, iné môžu byť prejavom závažnejšieho ochorenia.
Vysoký krvný tlak je vážnym zdravotným rizikom, ktoré môže viesť až k infarktu, mŕtvici či cukrovke. Existuje však niekoľko jednoduchých krokov, pomocou ktorých si udržíte krvný tlak pod kontrolou a vyhnete sa tak zdravotným komplikáciám.
Je to trochu odpudivá predstava, ale o svojom tele sa môžete veľa dozvedieť z jeho vedľajších produktov, ktoré vypudzuje. Farba a konzistencia vášho moču, stolice, slín či hlienu môže signalizovať potenciálny zdravotný problém, alebo vás naopak ubezpečiť, že je všetko v poriadku. Všetko toto platí aj o ušnom maze, aj keď niektorí odborníci hovoria, že sa z neho nedozviete toľko, koľko z iných výlučkov.
Budíte sa ráno priskoro, ste unavení a bez energie, alebo je váš spánok prerušovaný? Pozrite sa na príčiny, prípadne ochorenia, ktoré za tým môžu stáť.
Odborne sa nazýva desynchronóza a označuje komplikácie, spôsobené narušením biorytmu z dôvodu prekonania viacerých časových pásiem pri dlhších cestách lietadlom. Prejavuje sa bolesťami hlavy, poruchami spánku či tráviacimi problémami.
Často vás trápi nafúknuté brucho? Skúšali ste už všetko možné a nič nezabralo? Prezradíme vám zopár trikov, ktoré určite pomôžu.
Na povrchu nášho tela aj v ňom sa nachádza veľké množstvo mikroorganizmov, mikróbov a iných cudzopasníkov. Poznáme množstvo druhov baktérii a vírusov. Máločo je ale tak záludné a hrôzostrašné ako práve týchto 10 parazitov, ktoré využívajú naše telá na to, aby sami prežili a šírili svoj druh ďalej.
Nie je to choroba, ktorá sa týka iba mužov, rovnako postihuje aj ženy. No mnoho z nich si ju často zamieňa s inými ochoreniami. Pozrite sa preto na možné symptómy a varovné príznaky, ktoré môžu prezrádzať riziko infarktu.
Keď ste mladí a v relatívne dobrej fyzickej aj zdravotnej kondícii, riziko mŕtvice sa vám zdá nepravdepodobné. Pravdou však je, že ju môže dostať ktokoľvek, bez ohľadu na vek.
Imunitný systém bude pracovať správnym spôsobom len vtedy, ak bude mať k dispozícii potrebné látky. Existuje celý rad spôsobov, ako zvýšiť jeho činnosť. No závisí i na pohlaví, potravinách, spánku či sexe.
Či je leto, či je zima, stále máte studené ruky a nohy? Všetkým naokolo je teplo, no vy sa trasiete od zimy? Pozrite sa, čo môže byť dôvodom vašej chronickej premrznutosti.
Častú návštevu toalety, nepríjemné pálenie a rezanie pri močení poznajú najmä ženy. Na infekciu močových ciest sú pre fyzické dispozície náchylnejšie ako muži. Výskyt u mužov sa zvyšuje po 50. roku života v dôsledku zväčšovania prostaty.
Táto telesná tekutina podobne, ako tie ostatné, nie je zrovna obľúbenou témou na konverzáciu. Napriek tomu v našom tele plní veľmi dôležitú funkciu - slúži mu ako lubrikant.