Prírodné katastrofy, ako sú záplavy, môžu mať devastujúci vplyv aj na psychické zdravie zasiahnutých ľudí.
Bicyklovanie nie je len zábavná a ekologicky udržateľná alternatíva k tradičným spôsobom dopravy, ale má aj nespočetné výhody pre naše zdravie, duševnú pohodu, životné prostredie, spánok a postavu. Každodenná jazda na bicykli do práce alebo do školy môže priniesť množstvo pozitívnych účinkov, ktoré zlepšujú kvalitu nášho života. Tu je sedem dôvodov, prečo by ste mali zvážiť túto zdravú a udržateľnú alternatívu.
Štúdia ukázala, že dlhodobý stres vyvoláva zmeny v imunitných bunkách, ktoré potom pod tlakom pomáhajú metastázovaniu rakovinových buniek.
Demencia je definovaná ako zlyhanie mentálnych funkcií a nedá sa tak úplne predvídať, no sú veci, ktoré možno robíte denne, a zvyšujete si tým riziko vzniku tejto choroby.
V jesennom a zimnom období je veľmi dôležité podporovať vlastnú obranyschopnosť, a to najmä vyváženou zdravou stravou bohatou na vitamíny a minerálne látky. Práve ňou telu dopĺňame potrebné živiny.
Ak v priebehu života pociťujeme problémy s duševným zdravím, môže to ovplyvniť naše myslenie, náladu a správanie.
Príznakmi stresového stavu žiaka je napríklad aj to, že prestáva hovoriť o škole.
V dnešnom rýchlo sa meniacom svete, kedy nároky na výkon a úspech neustále narastajú, sa pojem vyhorenie skloňuje čoraz viac. Už niekoľko rokov sledujeme nárast tlaku na jednotlivcov či nepriaznivé pracovné prostredie. Najmä tieto faktory, ale aj obdobie COVID-19, považujeme za zásadné spúšťače syndrómu vyhorenia, známeho aj ako burnout. Podľa najnovších štatistík predstavuje syndróm vyhorenia 8 % všetkých prípadov chorôb z povolania.
Erektilná dysfunkcia dnes postihuje takmer každého druhého muža vo veku 35 až 65 rokov. Dá sa však liečiť.
Približne dve tretiny dospelej slovenskej populácie majú nadhmotnosť alebo obezitu, jeden zo štyroch mužov a jedna zo štyroch žien trpí obezitou. Toto chronické ochorenie sa stalo závažným problémom 21. storočia.