Chudnúť sa nedá bez pohybu, je však dôležité zistiť, ktorý pohyb je práve pre vás vhodný a bude vás baviť. Chlad a skorá tma nás často núti k leňošeniu, preto je najlepšie urobiť si z cvičenia zábavu a čo najviac si ho spestriť. Začať nie je také zložité. Ale vydržať, to už chce dobrý plán!
Výber tých najčítanejších tém uplynulého týždňa. Dozviete sa, ako beháva prezidentka Zuzana Čaputová, čo pomáha pri syndróme nepokojných nôh a aké 10-minútové cvičenie vám zabezpečí ploché brucho.
Beh pomáha prezidentke Zuzane Čaputovej nielen udržiavať sa v kondícii, ale aj zvládať náročné povinnosti, ktoré musí ako hlava štátu každý deň absolvovať.
Beháte a často si lámete hlavu nad tým, čo je vhodné zjesť pred tréningom alebo pretekom? Tieto ryžové guličky zabalené do morskej riasy pochádzajú z kuchyne jedného japonského bežca. Biela ryža dokáže fajn schladiť v teple a morské riasy sú skvelým zdrojom iontov a soli.
Atletická noha (tinea pedis) je hubová infekcia, ktorá zvyčajne začína medzi prstami. Vyskytuje sa u ľudí s veľmi spotenými nohami a uzavretými v tesných topánkach. Príznaky zahŕňajú šupinatú vyrážku, spôsobujúcu svrbenie a pálenie. Atletická noha je nákazlivá a môže sa šíriť prostredníctvom kontaminovaných podláh, uterákov alebo odevu.
Ťahá mu na stovku, no životný štýl Royovi Englertovi môžu závidieť aj tí omnoho mladší. Behá každý deň a stále sa zúčastňuje aj veľkých súťaží. Naposledy sa mu podarilo prelomiť svetový rekord svojej vekovej skupiny na 5 000 metrov. Na americkom šampionáte vylepšil výkon na túto trať o osem minúť časom 42 minút a 30 sekúnd.
Športuj Slovensko je názov nového projektu Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV). Jeho cieľom je podporovať deti, mládež a celé rodiny v športových aktivitách. Ide o sériu štyroch letných a dvoch zimných športových podujatí, „Olympijských dní“. Uskutočnia sa počas roka na rôznych miestach Slovenska - od Bratislavy cez Vysoké Tatry až po Prešov.
Či už beháte, trénujete tenis, basketbal alebo posilňujete s ťažkými váhami, treba myslieť aj na svoje kolená. Práve tie často neznášajú nárazy a jednostrannú záťaž najľahšie. Dajte si pozor na varovné signály a nepodceňte prevenciu!
Keď pôjdete nabudúce na tréning do posilňovne, pozrite sa, čo majú na nohách ostatní športovci. Niektorí budú mať asi špeciálnu tréningovú obuv, ale mnohí budú mať určite bežecké tenisky, čo je ale zle. Pretože nie na každý šport sú vhodné rovnaké topánky.
Každý bežec sa s touto bolesťou už určite stretol. Príčin je viacero - nárazy, tvrdý povrch, zlé držanie tela, nesprávna technika... Preto, ak chcete, aby bol pre vás beh radosťou a nie utrpením, naučíme vás zopár vecí.