Depresia je častá a závažná psychická porucha, ktorá sa prejavuje poruchou nálady, chorobným smútkom a znížením prežívaním pozitívnych pocitov.
Maniodepresia alebo aj bipolárna afektívna porucha je psychiatrická choroba charakterizovaná epizódami zmeny nálady od depresie až po mániu. Vyznačuje sa povznesenou náladou, rýchlym tokom myšlienok, malou potrebou spánku a veľkolepými myšlienkami a správaním.
Serotonín alebo hormón šťastia je neuromediator a tvorí sa v tráviacom trakte a centrálnom nervovom systéme v epifýze. Nachádza v centrálnom nervovom systéme, krvných doštičkách, žírnych bunkách a v bunkách tráviaceho systému.
Ženy sú väčšinou anemické a muži zase majú vysoký krvný tlak. Čím to je? Za obomi je skrytý element Oheň – srdce, tenké črevo. Špeciálnu pozornosť by sme im mali venovať najmä teraz v lete.
Cítite sa v poslednom období nie vo svojej koži a radi by ste zistili, či vás postihla depresia alebo ste len viac melancholický? Spoznajte rozdiel medzi týmito dvoma pojmami.
Genetické ochorenia vznikajú ako následok mutácie na úrovni génu alebo väčšej časti genómu , v spolupôsobení s vonkajšími faktormi.
Dystýmia je porucha nálady, ktorá sa prejavuje chronickou depresívnou rozladenosťou a podráždenosťou..
Doc. MVDr. Tatiana Kimáková, PhD. (odborný prispievateľ Zdravie.sk) - Hladovka je dobrovoľné odmietnutie akejkoľvek stravy, teda i štiav. Dobrovoľné hladovanie má pozitívny účinok na ľudský organizmus. Môže pôsobiť preventívne i priamo pri liečení rôznych chorôb. Je však samozrejme potrebné vnímať rozdiel medzi núteným a dobrovoľným hladovaním.
Pacienti, ktorí sa dlhodobo liečia na chronickú ranu sú veľmi citliví a netrpezliví, ohľadom dlhodobého a niekedy aj nezdarného liečenia ich problému. To sa môže podpisovať na psychickom stave nielen pacienta ale aj rodiny.
Depresia je psychická porucha, postihujúca viac žien ako mužov.