Kalkulačka alkoholu vám pomôže vypočítať objem alkoholu v krvi, a čas, ktorý je potrebný, aby hladina alkoholu v krvi dosiahla 0.00‰.
Ak si po párty či prípitku s návštevou plánujete sadnúť za volant, mali by ste si byť istí, že vo vašej krvi nie je po alkohole už ani stopy. Aj zostatkový alkohol totiž vie byť nebezpečný. Pre lepšiu orientáciu vyskúšajte kalkulačku na výpočet zbytkového alkoholu.
Histriónska porucha osobnosti je typická dlhodobou a opakujúcou sebadramatizáciou, teatrálnosťou, pričom vnútorné prežívanie býva plytké a rýchlo sa mení.
Za kultom chudnutia sa okrem množstva telesných a metabolických problémov skrýva v skutočnosti prítomnosť osobných a psychických problémov a frustrácií jednotlivcov. Takisto je tu prítomný i tlak okolia a nové trendy v stravovaní, výrobkoch či móde. Pozor na ne, chudnime radšej prirodzenejšími cestami!
Pozitívne účinky bozkávania boli objavené už dávno a poznáme ich všetci. Menej ľudí však vie, ako blahodárne pôsobí obyčajný bozk na naše telo. Okrem dobrej nálady robíte niečo aj pre svoje zdravie!
Emocionálne nestabilná porucha osobnosti je typická výraznými a dlhotrvajúcimi výkyvmi v oblasti prežívania emócií a správania. Veľmi často sa vyskytuje výrazná impulzivita, problém kontrolovať, usmerňovať a plánovať svoje správanie.
„Milujú okázalo rozmarný život, majú zlé spôsoby, opovrhujú autoritou, nerešpektujú dospelých, trávia čas tým, že sa flákajú a kvákajú spolu. Odporujú svojim rodičom, spoločnosť a rozprávanie sa je ich jediným zaneprázdnením, nenásytne jedia a tyranizujú svojich učiteľov.“ – Sokrates (Artlová, 1994)
V súčasnosti musí každý z nás dennodenne bojovať so stresom a napätím, ktoré nás postihujú najmä v práci. Mimo iného zažívame svoje súkromné problémy, ktoré ovplyvňujú našu psychiku a duševné zdravie. Ako si v takomto prípade pomôcť?
Anankastická porucha osobnosti je typická extrémnymi prejavmi poriadkumilovnosti, systematickosti, emocionálnej rigidity, tvrdohlavosťou v dodržiavaní vybudovaných rutín a pravidiel, tvrdošijným obhajovaním vlastných presvedčení a tendenciami k neustálej kontrole.
Viete, z čoho sa skladá cigaretový dym? Ak nie ste fajčiar a máte pocit, že sa vás táto téma netýka, ste na omyle. Pasívne fajčenie, teda dýchanie cigaretového dymu, môže byť niekedy omnoho škodlivejšie, ako samotné fajčenie.
Ako bojovať so stresom? Ako zostať v pohode a nedovoliť každodenným starostiam, aby vplývali na našu psychiku a telo viac ako je to nutné? Našťastie, existuje joga, ktorá tento nešvár modernej doby dokáže zvrátiť.