Vedieť, ako sa pri cukrovke správne stravovať nemusí byť vždy jednoduché.
Život s cukrovkou naozaj nie je jednoduchý. Odriekania, disciplína, lieky, v tom ťažšom štádiu inzulínové injekcie. Vieme však o mnohých prípadoch, keď diabetici používajú na zníženie hladiny krvného cukru jednoduchú domácu terapiu laserovým svetlom.
Liečba cukrovky je jasná v závislosti od jej typu. Avšak okrem klasickej liečby sa dajú, po konzultácii s lekárom, použiť aj podporné látky.
Diabetes mellitus patrí medzi závažné ochorenia, postihujúce mladých i starých ľudí po celom svete, bez výnimky. Je nutné naučiť sa s touto chorobu žiť a mať ju pod kontrolou, hoci aj napriek tomu občas dochádza k určitým výkyvom, ktoré môžu zhoršiť stav každého cukrovkára.
Ak vaša hladina cukru v krvi dosiahne úroveň, ktorá je nebezpečná, ale nie dosť vysoká na to, aby bola považovaná za diabetes, majte sa na pozore! Je tu oveľa väčšia pravdepodobnosť vzniku cukrovky 2. typu, tiež ochorenia srdca a mozgovej mŕtvice. Túto hladinu je však možné znížiť.
Ochorenie diabetes mellitus postihuje na Slovensku viac ako 350 tisíc ľudí, ktorí sa musia s touto chorobou naučiť žiť a správnymi metódami udržiavať pod kontrolou. Úprava životosprávy, dostatočný pohyb a liečba prostredníctvom tabliet či injekcií patria k základným zásadám.
Diabetes mellitus je značne rozšírené ochorenie, ktorým len v roku 2014 trpelo viac ako 340 tisíc pacientov na celom Slovensku. Hoci táto choroba ovplyvňuje každodenný život chorého, správnymi liečebnými postupmi s ňou možno úspešne bojovať.
Ochorenie diabetes mellitus 1.typu sa vyskytuje približne u 10-15% z celkového počtu ľudí trpiacich cukrovkou. Pri tomto type produkuje pankreas len veľmi malé množstvo inzulínu alebo neprodukuje žiaden, preto si ho pacienti musia pravidelne aplikovať do svojho tela sami.
Cukrovka je veľmi rozšíreným ochorením, s ktorým bojuje niekoľko miliónov ľudí na svete. U niektorých je liečba inzulínom nevyhnutná, iným pomôže okrem úpravy životného štýlu a dodržiavania zdravých stravovacích návykov aj farmakoterapia (podávanie liekov).
Viete si predstaviť že ste niekoľkokrát denne odkázaní na lieky? Cukrovkári to musia prežívať stále, až do konca života. Niektorí s ňou žijú od malička, iní ju nadobudli počas života alebo v starobe. Či už ide o cukrovku I. alebo II. typu, nedostatok inzulínu, ktorý je pre život nutnosťou majú spoločný.
Viete, ktoré hodnoty v krvi prezradia, že máte diabetes? Cukrovka sa dá diagnostikovať rôznymi spôsobmi. Zisťovali sme, ktoré hodnoty v krvi je dôležité sledovať a na čo si dávať pozor.
Mnoho cukrovkárov sa mylne domnieva, že pokiaľ si nepichajú inzulín, netrpia „zlým“ typom cukrovky. Neuvedomujú si však, že neexistuje žiaden dobrý alebo zlý typ a tiež, že pichanie inzulínu podmieňujú zložitejšie faktory ako jednoduché rozdelenie tohto ochorenia na lepší a horší typ.
Riziko cukrovky druhého typu môžu znížiť zdravé raňajky, pohyb a psychická rovnováha. Pripomínajú to diabetológovia, podľa ktorých takáto prevencia výrazne oddiali komplikácie spojené s chorobou. Tá u Slovákov chýba, myslia si.
Obezita, sedavý spôsob života a nesprávne stravovacie návyky sú jednou z príčin vzniku cukrovky, ktorá sa právom považuje za epidémiu 21. storočia. Nevyberá si, a zasiahnuť môže naozaj kohokoľvek z nás alebo našich blízkych. Jej liečba si vyžaduje poctivý prístup a dôsledné dodržiavanie pravidiel.
Viete si predstaviť že ste každý deň odkázaní na lieky? Cukrovkári áno. 21. storočie so sebou prinieslo globálnu epidémiu diabetu a pacientov stále pribúda. Niektorí s ňou žijú od malička, iní ju nadobudli počas života alebo v starobe.
Cukrovka (diabetes) je závažné ochorenie ktoré trápi viac ako 382 miliónov ľudí po celom svete. Ak sa s jej liečbou a diagnostikou nezačne včas, následky môžu byť fatálne.
Zažili ste stav, pri ktorom ste sa z ničoho nič začali potiť, triasť, srdce vám búšilo ako o závod, boli ste dezorientovaný a mysleli ste si, že odpadnete? Pravdepodobne ste sa stali obeťou chorobného stavu, ktorý môže mať za následok hospitalizáciu a v krajných prípadoch dokonca smrť.
Nezdravý životný štýl a nedostatočná osveta spôsobujú, že na Slovensku môže do roku 2030 pribudnúť ďalších 400 000 diabetikov, čo znamená 60 nových diabetikov denne
Unikátna liečba exenatidom sa stáva od 1. októbra v dôsledku novej kategorizácie liekov dostupná pre väčšinu diabetických pacientov na Slovensku. Ide o revolučnú liečbu, ktorá odďaľuje užívanie inzulínu.
Podľa mnohých diabetikov je liečba inzulínom náročná – predstavujú si pri tom podávanie inzulínu iba striekačkou, injekciou – preto mnohí túto liečbu odmietajú. Liečbu cukrovky potom obmedzia na tabletky alebo diétu.