Fyzická záťaž je všeobecne považovaná za zdravie prospešnú. Pri vrcholovom športe to však nie vždy platí...
Cyklistika je vhodná aj pre ľudí, ktorí si potrebujú zlepšiť svoju kondíciu, posilniť ochabnuté svaly a predísť rôznym ochoreniam. Šetrí takzvané veľké kĺby, najmä kolenné a bedrové. Bicyklovanie je hneď po chôdzi najprirodzenejším pohybom pre človeka.
Pešia turistika je najjednoduchšou formou aeróbneho cvičenia a Slovensko je na ňu ako stvorené. Chôdza patrí medzi základné ľudské lokomočné činnosti. V poslednej dobe je však veľmi zanedbávaná. Ľudia väčšinou využívajú na prepravu motorové vozidlá, kvôli čomu im klesá fyzická kondícia.
Pojem fartlek vznikol vo Švédsku v 30. rokoch 20.storočia. Ide o súvislú nerovnomernú tréningovú metóda. Prvý pomenoval a použil tento pojem švédsky tréner Gösta Holmér ako označenie novej metódy.
Chcete sa cítiť lepšie? Mať viac energie a žiť svoj život o niečo dlhšie? Mať vyššie sebavedomie? Tajomstvo spočíva v pravidelnej pohybovej aktivite. Predstavíme vám 7 dôvodov, prečo začať športovať.
Trénujete, čo to dá a chcete rýchlo dosiahnuť zlepšenie? Beháte na maximum a maximálne množstvo kilometrov? Tak pozor na strašiaka v podobe nepríjemnej únavovej zlomeniny. Ide o úraz, ktorý neprichádza náhle, ako klasická fraktúra. Ako ju spoznáte a zotavíte sa v prípade, že vás postretne?
Chcete sa pri trénovaní stále niekam posúvať, sledovať si časy, vzdialenosť, no nechce sa vám kvôli tomu brať so sebou mobil? Zaobstarajte si túto pomôcku. Nosí sa pohodlne a má množstvo užitočných funkcií.
V tomto článku sa dozviete, ako zmerať vašu kondíciu, konkrétne ,,vytrvalostné schopnosti“. Postačí vám na to nasledujúci jednoduchý test, ktorý väčšina z vás pozná už od základnej školy.
Týmto článkom vám chceme pomôcť efektívnejšie trénovať v horúcich letných mesiacoch, aby ste minimalizovali zníženie vášho výkonu.
Ide o inteligentnú váhu, ktorá slúži na analýzu optimálnej hmotnosti a telesného stavu. Vďaka nej máte prehľad o svojej telesnej hmotnosti, podiele telesného tuku, svalového tkaniva, vody v tele, hmotnosti kostí a celkovom stave metabolizmu.
Ľudské srdce je orgán veľkosti našej pästi, fungujúce ako čerpadlo. Tlačí krv do krvného riečiska. Tepová frekvencia nám ukazuje počet úderov srdca (tepov) za jednu minútu.
Jar sa pomaly blíži, chystajte korčule. Inline korčuľovanie patrí medzi najobľúbenejšie športy. Okrem toho zapája svaly po celom tele viac než taký beh alebo bicyklovanie.
To, čo sa vám doma ukrýva pod nánosom oblečenia, nie je domáci sluha ani vešiak, ale rotoped, ktorý ste si už dávno zaobstarali s tým, že zapracujete na svojej fyzickej kondícii, zbavíte sa niekoľkých prebytočných kíl a večery pri televízii už nikdy nebudete tráviť v sede na pohovke, s misou vyprážaných lupienkov na kolenách.
Mnohí si spájajú tú dlhú tenkú vec s dobami telocviku na základnej škole a po opustení školských lavíc presunuli skákanie cez švihadlo niekam hlboko do podvedomia. Švihadlo je však skvelá fitness pomôcka, ktorá nestojí skoro nič, takmer nič neváži, všade sa zmestí a nezaberá miesto. No predovšetkým vám zlepší fyzickú kondíciu ako nič iné.
Nechce sa vám ani vyjsť von, nieto ešte donútiť sa cvičiť alebo behať? Spôsobuje vám ťažkosti studený vietor alebo sneh? Poradíme vám, ako prekonať tieto prekážky a nezanedbávať kardio aktivity ani cez zimu.
Nadváha je definovaná nadmerným množením tukového tkaniva vplyvom väčšieho príjmu energie, než je jej výdaj. Čím viac sú pomyselné nožnice medzi energetickým príjmom a výdajom roztvorené, tým je problém závažnejší. Najlepším riešením je spolu so zmenou jedálnička aj pohyb, nie však hocijaký.
Patríte k ľuďom, ktorí si dokážu ráno privstať, aby si „odbili" svoj tréning ešte pred začatím povinností? Alebo skôr k tým, ktorí sa naň tešia po celodennom „zarezávaní" v práci? Pozrite sa, aké výhody a nevýhody obnášajú obe varianty.
Stáva sa vám často, že váš tréning preruší nutkanie ísť na toaletu? Pridružia sa k tomu i kŕče a vy sa následne obávate, čo prinesie ďalší tréning? Váš problém možno väzí v nasledujúcich faktoroch.
Ich popularita neustále stúpa. No aj tak existuje len veľmi malé percento ľudí, ktoré sa na takéto niečo odhodlajú. Okrem vynikajúcej fyzickej kondície je na to potrebná aj silná psychika a vôľa.
Leto je ideálne obdobie na to, aby sme opustili telocvične, tréningové haly či iné uzavreté priestory a venovali sa športovaniu na čerstvom vzduchu. Zmena prostredia nás môže motivovať k lepším výkonom, k novým aktivitám a nielen to.