Vibračné stroje, nazývané aj vibračné plošiny využívajú vibrácie celého tela, ktoré nútia vaše svaly k reflexívnym kontrakciám. Vibrácie, ktoré vibračná plošina využíva, nútia svaly pracovať intenzívnejšie, čo vám pomôže odbúrať tuk a budovať svaly efektívne a rýchlejšie.
Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo si športovci dávajú záležať na rannej rozcvičke či tréningu ? V športe platí, že čím skôr, tým lepšie.
Začať s novým režimom môže byť skľučujúce, najmä ak nie ste príliš atletický typ. No netreba zúfať! Vaše telo sa dokáže rýchlo prispôsobiť novej rutine a vy si tak vytvoríte návyk, ktorý s vami zostane do konca života.
Crossfit je spojením silovo-rýchlostného tréningu, akým je vzpieranie, a gymnastiky. Najväčší rozmach má crossfit v USA s obrovským množstvom priaznivcov, no zvyšok sveta tiež nezaostáva. Ako sa crossfit vlastne cvičí? Aké sú výhody crossfitu v porovnaní s klasickým posilňovaním a ako s ním začať?
Pre lyžovanie je charakteristická sila, vytrvalosť a koordinácia. Z tohto dôvodu je suchý tréning pre lyžiarov neoceniteľný pri zvládaní záťaže. Pomocou silového tréningu rozhýbete celé telo, predovšetkým najviac zaťažované svaly. Tým môžete zlepšiť koordináciu tela, a tak znížiť riziko zranení. Tieto 3 cviky by ste určite nemali vynechať pri príprave na lyžiarsku sezónu.
Či už chcete naberať svaly, tvarovať postavu alebo sa len ponaťahovať, odporové gumy budú vašim skvelým pomocníkom, s ktorým si užijete naozaj pestrý tréning.
Svalovica nie je váš zdravotný nepriateľ. Ak ste to s pohybovou aktivitou brutálne neprehnali a svalová bolesť je akceptovateľná, máme pre vás dobrú správu. Bolestivé svaly sú pre vás pozitívnym znamením, že napredujete.
Čo možno nazvať nadprirodzeným výkonom? Zjednodušene povedané to, čo nedokáže 99 percent ľudí. A veríme, že vydržať v planku niekoľko minút dá zabrať, nieto ešte niekoľko hodín. A predsa to jedna žena nedávno dokázala!
Nie, nebudeme písať o mŕtvych chrobákoch doslova. Ide o cvičenie, kde ste v pozícii, pripomínajúcej mŕtveho chrobáka. Je skvelá na posilnenie a zlepšenie kontroly core stability, teda vášho jadra. Aj napriek divnému názvu nejde o nič zložitého, ba naopak. Dôležité je však, aby ste tento cvik vykonali správne!
,,Musím začať konečne cvičiť!“ je veta, ktorú väčšina z nás určite povedala už nespočetne veľakrát. Nedávno som si uvedomila, že už prvé slovíčko v nej, MUSÍM, je úplne zlé a ak si budem vetu v tomto znení opakovať hoci aj každý deň, nič mi to nepomôže. A tak som sa zamyslela a spísala niekoľko jednoduchých tipov, ako s cvičením začať a neprestať. Tentokrát už naozaj!
Odborníci z Harvardu prišli po desaťročnom výskume k záveru, že zvýšená miera posilňovania by mohla prispieť k zníženému riziku srdcovo-cievnych ochorení. Zamerali sa na viac ako 1000 mužov.
Väčšina ľudí začína cvičiť kvôli vzhľadu, chudnutiu alebo popri niektorom inom športe. Ich cieľom je naberanie svalovej hmoty, sily a dynamiky. Pribúdajúcimi rokmi však začíname aktívnu svalovú hmotu strácať...
Keď svaly podstúpia nadhraničné zaťaženie pri tréningu, tak dochádza k mikrotraumám svalových vláken. Toto narušenie svalových vlákien aktivuje satelitné bunky, ktoré sa začnú množiť na mieste poranenia. Jednoducho povedané, po tréningu vaše telo opraví poškodené svalové vlákna cez celulárny (bunkový) proces.
Posilňovací tréning umožňuje ženám dokonale odbúrať tuk, spevniť a vytvarovať si postavu. Tie majú od prírody menej svalov, viac podkožného tuku a teda i nižšiu hodnotu bazálneho metabolizmu. No čím viac svalovej hmoty máte, tým lepšie sa vám spaľuje podkožný tuk.
Tréning spodnej polovice tela patrí k tým náročnejším, ale bez neho pevný zadoček a silné nohy nedosiahneme.
Iste nie je nutné siahodlho vymenovávať dôvody pre posilňovanie svalov brucha - je ich nespočetné množstvo. Či už ide o silný hlboký stabilizačný systém, eliminujúci bolesti chrbta, šikmé brušné svaly, zúčastňujúce sa aj najmenšej rotácie trupu alebo priamy sval brucha, ktorý dokáže vytvoriť povestný "pekáč buchiet", bez poctivého tréningu to skrátka nepôjde.
Horné končatiny, paže, ruky. U mužov by mali byť silné, ochranárske, u žien pevné, pekne vytvarované a ošetrujúce. To, čo svojimi rukami budete robiť, je len na vás. To, ako budú paže vyzerať a koľko sily sa v nich bude skrývať, je vecou výživy a tréningu.
Medzi problematické partie ženského tela sa najčastejšie radí brucho, zadoček a stehná. O tom, že polovica dám nosí voľnejšie tričká kvôli faldíkom pod lemom podprsenky, sa už toľko nehovorí.
O chvíľu sa ukáže kto si. Máš možnosť dokázať, že ti záleží na tvojom zdraví. Že o zlepšení životného štýlu iba nebedákaš dokola, ale vieš preto aj reálne niečo urobiť. Nie zajtra. Nie, keď budeš mať viac peňazí. Nie, keď budeš mať viac času. Nie, keď sa oženíš (či rozvedieš). Teraz.
Čo a kedy zjete výrazne ovplyvní nielen samotný výkon, ale aj to, aký bude celkový efekt z cvičenia. Pozrite sa na to, ako si pomocou správneho načasovania a vhodne zvolených potravín zabezpečiť dostatok energie na cvičenie a podporiť spaľovanie tukov.