Dlhé, husté, žiarivé a zdravé vlasy sú snom každej ženy. Muži to zase až tak neriešia, pokiaľ im nezačne byť vidieť kúty či rovno začínajúcu plešinu. Vtedy zbystria pozornosť, avšak spoločné problémy máme tie isté. Neustále zbieranie vlasov v kúpeľni a na podlahe, extrémne vypadávanie či riedke miesta na pokožke hlavy. Čo s tým? Riešenie existuje, a dokonca nie jedno!
Obvykle strácame 50-60 vlasov denne, bez toho aby sme si to všimli. Ide o normálnu obnovu vlasov. Problém nastáva vtedy, keď v umývadle zostáva viac ako sto vlasov po dobu niekoľkých týždňov.
Už v 15-tich rokoch začala tušiť, že niečo nebude v poriadku. Vypadalo jej obočie, neskôr aj mihalnice a veľké kusy vlasov. S diagnózou alopécia(plešivosť) sa zmierila až po rokoch.
Ak hľadáte spôsob, ako zvrátiť vypadávanie vlasov, zoznam odporúčaní je nekonečný. Podľa odborníkov môže najnovšie pomôcť aj tento druh octu.
Je úplne normálne a prirodzené, že nám padajú vlasy. Podľa štatistík a odborníkov denne prídeme približne o 100 vlasov, ktoré svojvoľne vypadnú bez akéhokoľvek vonkajšieho alebo vnútorného vplyvu. Na druhej strane sa hovorí o nadmernom vypadávaní vlasov, ktoré sa spája s ročným obdobím. Predovšetkým na jar a na jeseň môžeme pozorovať vyšší výskyt vypadnutých vlasov na vankúši alebo v odtoku vo vani či sprchovacom kúte. Existuje však celý rad ďalších problémov, ktoré môžu spôsobiť nadmerné vypadávanie vlasov a plešatosť u mužov či žien.
Strata vlasov u onkologických pacientov, ktorí podstupujú chemoterapiu, je nepochybne jedným z najviac stresujúcich vedľajších účinkov modernej liečby rakoviny. Vedci objavili nový spôsob, ako ochrániť vlasové folikuly pacientov.
Alopéciou označujeme druh ochorenia, ktoré spôsobuje vypadávanie vlasov alebo stratu ochlpenia. Existuje niekoľko typov alopécie, ktoré sa líšia spôsobom vypadávania vlasov, ale aj príčinami. Ako sa alopécia diagnostikuje, aké typy rozlišujeme, ako sa konkrétne prejavujú a ako sa dá alopécia liečiť?
Vypadávanie vlasov je problém, ktorý trápi nejedného z nás. Príčin je mnoho - ochorenie, lieky, vek, hormóny, gény alebo ďalšie okolnosti, ktoré nevieme ovplyvniť.
Stres, hormonálne zmeny či nedostatok vitamínov, dôležitých pre pokožku a vlasy. Dočasné padanie vlasov dokáže zastaviť zmena životosprávy, stravy alebo doplnenie vhodných živín. S kvalitou vašich vlasov však zamáva, v pozitívnom zmysle slova aj novinka vo vlasovej medicíne s názvom mezoterapia.
Úbytok vlasov na hlave má u žien aj u mužov svoju špecifickú postupnosť a tento vzorec sa zvyčajne medzi jednotlivými pohlaviami vizuálne líši.