Zelený čaj sa môže pochváliť nielen svojou osviežujúcou chuťou a povzbudivým účinkom, ale aj prekvapivými výhodami, ktoré má na ľudský organizmus. Prečítajte si náš článok a zistite, aké nečakané výhody vám jeho pitie ponúka.
Parkinsonova choroba sa v súčasnosti nedá liečiť, pacientovi však môže výrazne skvalitniť život tzv. hlboká stimulácia mozgu. Neurostimulátor je unikátna medicínska inovácia, prostredníctvom ktorej je možné prejavy Parkinsonovej choroby vypnúť doslova jedným tlačidlom
Jar je pred dverami a mnohí z nás sa ocitajú pred každoročne sa opakujúcou výzvou: „zatočiť“ so zimnými kilogramami a ísť v ústrety jari a najmä blížiacemu sa letu a plavkovej sezóne ľahší, zdravší, čistejší.
Americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) prvýkrát po takmer dvadsiatich rokoch schválil nový liek proti Alzheimerovej chorobe. Niektorí odborníci však tvrdia, že neexistuje dostatok dôkazov o tom, že by liek chorým skutočne pomáhal.
Imunoterapia v kombinácii s novými experimentálnymi lieky by mohla pomôcť ľuďom s agresívnymi nádormi mozgu.
Vedci zistili, že hladiny nervového rastového faktora boli nižšie u ľudí s depresiou alebo bipolárnou poruchou, ako u zdravých osôb. Lekári môžu potenciálne používať hladiny rastového faktora na sledovanie účinkov antidepresívnej liečby.
Tím z Prírodovedeckej fakulty Karlovej Univerzity pod vedením Günthera Kletetschku prišiel na to, že mozgu môžu uškodiť zväčšené kryštáliky železa, ktoré zapríčiní proces vedúci k narušeniu jeho činnosti. Nové poznatky môžu prispieť k ďalšiemu výskumu Alzheimerovej choroby.
Švajčiarska štúdia analyzuje, čo sa deje v mozgu, keď nás prenasledujú zlé sny. Pokiaľ neprekročíme určitý prah hrôzy, môžeme z toho mať aj úžitok.
Lockdown a sociálny dištanc prehĺbil samotu, a to predovšetkým medzi mladými ľuďmi.
O ochorení COVID-19, spôsobenom koronavírusom SARS-CoV-2 vieme stále málo. Novo publikované štúdie môžu pomôcť porozumieť tomu, ako sa šíri a čo od koronavírusu ešte môžeme čakať.