Pečeň je životne dôležitý orgán, ktorý je nevyhnutný pre našu vitalitu a zdravie. Pomáha nám pri trávení potravy, zbavuje nás toxických látok a vstrebáva dôležité živiny, ktoré telo potrebuje na prežitie. Ako zistiť, že nefunguje správne?
Bolesti a ťažoba žalúdka môžu mať rôzne príčiny. Najčastejšie však ide o funkčné poruchy trávenia, akými sú meteorizmus (nafukovanie), pyróza (pálenie záhy), reflux a dyspepsia.
Výber tých najčítanejších tém uplynulého týždňa z nášho Facebooku. Dozviete sa odpovede odborníkov na najčastejšie otázky o koronavíruse, o najlepších cvikoch na spodné bruško, ale aj ako sa zbaviť pigmentových škvŕn, jaziev a cievok.
Každý, kto trávi v hromadnej doprave pri ceste do práce alebo do školy more času, má určite vypracovaných mnoho stratégií, ako sa vyhnúť nude a nekonečnú jazdu prečkať. Veľmi obľúbenou kratochvíľou je čítanie, potom tiež počúvanie hudby, alebo prosté dívanie sa z okienka. Dopravné prostriedky, ale aj samotné čakanie na ich príchod, môžete tiež stráviť aktívne - cvičením.
Bolí vás brucho, neviete sa na nič poriadne sústrediť? Bolesť brucha vás vyčerpáva. Niekedy vám na čelo vystúpi studený pot. Príčiny môžu byť rôzne. Najčastejšie však ide o nešpecifikované tráviace ťažkosti v dôsledku žalúdočných problémov.
Máte sedavé zamestnanie alebo ste si len v posledných dňoch nenašli čas na to, aby ste sa poriadne rozhýbali? Doprajte svojmu telu túto krátku rozcvičku podľa odporúčaní trénera a hneď sa budete cítiť o niečo lepšie.
Strečing, či už pred alebo po športovej aktivite, je dôležitý. Nemali by ste ho zanedbávať, pretože takto sa vyhnete bolestiam, zraneniam i nepríjemnej svalovici. Často stačí len niekoľko minút denne a vaše svaly sa vám za to odvďačia skvelou kondíciou.
Helicobacter pylori je baktéria, ktorá sa najčastejšie prejavuje bolesťami brucha, žalúdočnými kŕčmi a pálením záhy. Aká strava je v tomto prípade vhodná? Čo môžeme a čo nemôžeme jesť?
Iste nie je nutné siahodlho vymenovávať dôvody pre posilňovanie svalov brucha - je ich nespočetné množstvo. Či už ide o silný hlboký stabilizačný systém, eliminujúci bolesti chrbta, šikmé brušné svaly, zúčastňujúce sa aj najmenšej rotácie trupu alebo priamy sval brucha, ktorý dokáže vytvoriť povestný "pekáč buchiet", bez poctivého tréningu to skrátka nepôjde.
Vianočku na bruchu si najlepšie upečiete v kuchyni - správnym a vyváženým jedálničkom, s dostatkom komplexných sacharidov, zdravých tukov aj chudých proteínov. Jedine v okamihu, keď sa zbavíte podkožnej vrstvy tuku, majú brušné svaly šancu vykuknúť na svet. Aby ale malo čo vykukovať, je nutné nejakú svalovinu v strede tela vybudovať, a preto treba posilňovať.