Kalkulačka alkoholu vám pomôže vypočítať objem alkoholu v krvi, a čas, ktorý je potrebný, aby hladina alkoholu v krvi dosiahla 0.00‰.
Ak si po párty či prípitku s návštevou plánujete sadnúť za volant, mali by ste si byť istí, že vo vašej krvi nie je po alkohole už ani stopy. Aj zostatkový alkohol totiž vie byť nebezpečný. Pre lepšiu orientáciu vyskúšajte kalkulačku na výpočet zbytkového alkoholu.
Alkohol vzniká v prírode v malých množstvách, aj bez pričinenia človeka, všade tam, kde kvasí zrelé, sladké ovocie či obilie, alebo iné škrobovité a cukornaté substráty. Problémom je, udržať jeho konzumáciu na úrovni neškodnej organizmu. Pri pravidelnej konzumácii vzniká pomerne rýchlo alkoholová závislosť.
Podľa prieskumu zameraného na spotrebu alkoholu u ľudí v produktívnom a postproduktívnom veku, ktorí vypracovali odborníčky Úradu verejného zdravotníctva SR, na Slovensku najčastejšie konzumujú alkohol muži vo veku okolo 40 rokov.
MUDr. Igor Bukovský, PhD. (odborník na zdravú výživu) - “Muži vo veku 50-65 rokov, ktorí pijú 150-200 mililitrov červeného vína denne, majú nižší tlak a menšie riziko úmrtia na infarkt ako ich rovesníci, ktorí pijú viac alebo menej,” hovorí záver štúdie.
Pred milovaním fľaša vína na náladu, niekoľko koktejlov v bare a divoká noc s neznámou alebo pár frťanov na guráž? Ak zvyknete spájať alkohol so svojim sexuálnym životom, nerobíte úplne dobre...
Otravu metanolom (metylalkoholom) spôsobujú nebezpečné vlastnosti tejto jedovatej látky, ktorá po chemickej stránke patrí k alkoholom. Riziko zámeny umožňuje to, že metanol sa nedá chuťovo rozoznať od požívateľných alkoholov (etanol).