Po operácii, počas liečby aj po liečbe by mal pacient jednoznačne postupovať podľa nasmerovaní ošetrujúcich lekárov. V súčasnosti je prístup k využívaniu tzv. alternatívnej medicíny rôzny a prívrženci klasickej a alternatívnej medicíny majú medzi sebou stále rozporuplné pnutia.
Trápi vás otázka, či vaše náhle zdravotné problémy nie sú náhodou príznakmi rakoviny? Hľadáte na internete informácie, ktoré by vám mohli pomôcť? Prinášame stručne popísaný pôvod a vznik rakoviny, najčastejšie sa vyskytujúce ochorenia rakoviny na Slovensku a najčastejšie symptómy, ktoré si môžete diagnostikovať aj sami.
Funkciou obličiek je odstraňovať z tela odpadové látky a nadbytočnú tekutinu (slúžia ako filter krvi). Škodliviny sú z tela vyplavované spolu s močom. Moč obsahuje zmes vody, solí a odpadových látok. Ak obličky fungujú bezchybne, zdravý dospelý človek denne vylúči asi liter a pol moču. Čo však v tom prípade, ak to tak nie je?
Pankreas (podžalúdková žľaza) je druhým najväčším žľazovým orgánom tráviacej sústavy človeka. Tvar pankreasu pripomína ležaté písmeno J a jeho hmotnosť sa pohybuje od 60g do 90g. Je uložený v zadnej časti brušnej dutiny a siaha od dvanástnika až k slezine. Skladá sa z dvoch výrazne odlišných typov buniek, ktoré predurčujú i jeho funkciu.
Rakovina kože sa nazýva aj ako maligný melanóm alebo zhubný nádor kože. Vzniká z pigmentových buniek pokožky, z melanocytov.
Rinoskopia znamená vyšetrenie nosovej dutiny, choán a nosohltana. Rozlišujeme prednú a zadnú rinoskopiu.
Jedná sa o vyšetrenie hrtanovej časti hltana (hypofarynx) a hrtana (larynx). Lekár najprv nahreje laryngeálne zrkadielko nad kahancom, aby sa nerosilo. Teplotu zrkadielka si vyskúša na koži svojho predlaktia, aby nebolo príliš horúce. Pacient otvorí ústa, vyplazí jazyk von a dýcha len ústami...
Karcinóm prsníka je zhubný nádor prsníka. Je najčastejším zhubným nádorom žien. Najčastejšie postihuje ženy vo veku okolo 50 rokov. Môže sa vyskytnúť aj u mužov. Vzniká nadmerným nekontrolovateľným delením buniek mliekovodov alebo lalôčikov. Vyvíja sa zdĺhavo, väčšinou aj niekoľko rokov.
Termínom „materské znamienko“ sa bežne označuje pigmentovaná, alebo aj akákoľvek zmena na koži. Odstránenie znamienka vyhľadávajú pacienti hlavne z estetických príčin, zriedkavejšie z obavy o povahu znamienka