Viete, z čoho sa skladá cigaretový dym? Ak nie ste fajčiar a máte pocit, že sa vás táto téma netýka, ste na omyle. Pasívne fajčenie, teda dýchanie cigaretového dymu, môže byť niekedy omnoho škodlivejšie, ako samotné fajčenie.
Kalkulačka alkoholu vám pomôže vypočítať objem alkoholu v krvi, a čas, ktorý je potrebný, aby hladina alkoholu v krvi dosiahla 0.00‰.
Ak si po párty či prípitku s návštevou plánujete sadnúť za volant, mali by ste si byť istí, že vo vašej krvi nie je po alkohole už ani stopy. Aj zostatkový alkohol totiž vie byť nebezpečný. Pre lepšiu orientáciu vyskúšajte kalkulačku na výpočet zbytkového alkoholu.
Alkoholizmus je závislosť od alkoholu (neschopnosť prestať piť). Druhý problém pitia je to, že alkohol narúša každodenné činnosti. Tretí problém je, že užívanie alkoholických nápojov evokuje stres alebo emocionálne problémy.
Vo viacerých kultúrach majú potraviny a nápoje, ktoré obsahujú kofeín, nezastupiteľnú úlohu. Kofeín patrí medzi najpreskúmanejšie zložky potravy, ale doterajšie vedecké poznatky nie sú úplné, teda stále o ňom nevieme všetko, čo by sme mohli.
Odborníci sa zhodujú v tom, že problémom s drogami a alkoholom sa dá predchádzať, pokiaľ ich človek berie vážne. Bohužiaľ, mnoho ľudí ich podceňuje a dostáva sa do zbytočných problémov. Tieto problémy sa môžu vyskytnúť v každej rodine.
Výberom farby oblečenia, doplnkov alebo líčenia môžeme ovplyvniť naše vyžarovanie i náladu okolia. Ako nás farby môžu ovplyvniť?
Čo robiť, keď sa rozhodnete zbaviť tohto zlozvyku? V prvom rade je potrebné znížiť denné dávky prijímaného nikotínu, zmeniť jedálniček a pravidelne cvičiť...no úplne najdôležitejšie je mať motiváciu a skutočne chcieť zavesiť fajčenie na klinec.
Ľudia používajú alkoholické nápoje už oddávna ako symbol. Alkohol hrá dôležitú rolu i počas osláv konca roka. Aj pri týchto najbujarejších oslavách sa však dá alkoholu vyhnúť. A ak nie, dá sa piť tak, aby ste Nový rok nemuseli tráviť s ľadom na hlave a vymýšľaním receptov, aby ste vykročenie do nového roka „prežili“.
Korsakovova psychóza je syndróm, ktorý vzniká pri nedostatku vitamínu B1 (tiamínu) a súčasne závislosti od alkoholu. Typickým znakom je strata pamäti. Pacient rozpráva vymyslené príbehy, skresľuje skutočnosti, je zmätený.
MUDr. Igor Bukovský, PhD. (odborník na zdravú výživu) - “Muži vo veku 50-65 rokov, ktorí pijú 150-200 mililitrov červeného vína denne, majú nižší tlak a menšie riziko úmrtia na infarkt ako ich rovesníci, ktorí pijú viac alebo menej,” hovorí záver štúdie.