Alergia je najčastejšie chronické ochorenie v Európe. Analýzy z celého sveta ukazujú, že respiračných ochorení pribúda a alergické prejavy sa presúvajú do čoraz nižšieho veku, pričom pri alergických rodičoch sa alergia v 80 % prejaví aj u detí.
Od 20.mája sa začína štvrtá fáza uvoľňovania opatrení zavedených na Slovensku pre pandémiu koronavírusu. Pozrite si kompletný zoznam prevádzok a obchodov, ktoré sa od zajtra znovu otvoria.
Patrí k najviac konzumovaným nápojom na svete, každý deň vypijú ľudia po celom svete približne tri miliardy šálok kávy. Jej nadmerná konzumácia môže však negatívne pôsobiť na naše zdravie a prispieť k vzniku ochorení.
Poznatky českej neurovedkyne a jej kolegov potvrdzujú, že vplyv depresívnych príznakov u matky na zdravie potomkov môže byť dlhodobý.
Od prepuknutia pandémie koronavírusu zrejme takto pracujú tisíce zdravotníckych pracovníkov, čo zdôrazňuje význam testovania aj u asymptomatických jedincov.
Gynekológ pripomenul, že v Česku sú v tomto veku ročne len jedna alebo dve ženy, ktoré prirodzene otehotneli, a ich tehotenstvo bolo v poriadku.
Muž je medzi prvými pacientmi v USA, ktorí prežili chorobu COVID-19 vďaka tejto liečbe, a patrí medzi približne 10-tich vyliečených pacientov na celom svete.
Dôchodkyňa sa nakoniec v nemocnici sama priznala, že vypila približne 200 mililitrov dezinfekcie, pretože sa bála nákazy chorobou COVID-19.
Výsledky sú síce predbežné, ale naznačujú, že testovanie hladiny hormónov, najmä u dojčiat s vysokou pravdepodobnosťou vývoja autizmu, by mohlo pomôcť lekárom v prvých mesiacoch života dieťaťa.
Obľúbená moderátorka sa však zákernej rakovine nepoddáva a odhodlane s ňou bojuje v bratislavskom Národnom onkologickom ústave.
V štáte New York čoraz častejšie diagnostikujú u detí záhadnú chorobu, symptómami podobnú Kawasakiho syndrómu. Lekárov znepokojuje fakt, že 81% detí, ktoré ochorenie postihlo, malo v krvi protilátky proti novému koronavírusu SARS-CoV-2.
„Daj si červené rúško“ je kampaň pacientskeho združenia Hlas nášho srdca, ktorá bude v priebehu mesiaca máj upozorňovať pacientov s chronickým srdcovým zlyhávaním, ale aj ich okolie a verejnosť, na veľkú mieru ohrozenia práve tejto skupiny vírusom COVID-19.
Pacienti so srdcovým zlyhávaním patria v čase pandémie k najohrozenejším vôbec.
Prababička sa už teraz teší na svoje 106. narodeniny, ktoré bude mať 3. júna a želá si, aby si počas nich konečne mohla dať dolu rúško.
Podľa holandských vedcov by tento objav mohol pomôcť pri vývoji liečby na ochorenie COVID-19.
Česko vyvíja vlastnú vakcínu proti COVID-19, oznámil v pondelok minister zdravotníctva ČR Adam Vojtěch. Vývoj vakcíny je zatiaľ v prvej fáze.
Seriál o top slovenských pracoviskách pre zriedkavé choroby predstavuje Oddelenie klinickej onkológie E, ktoré patrí pod II. Onkologickú kliniku LFUK a NOÚ. Viac ako 20 rokov sa venuje liečbe nádorov tráviaceho traktu, malígneho melanómu a tiež pľúc a hrudníka.
ÚVZ SR s účinnosťou od 1. mája 2020 upravil podmienky vstupu na územie Slovenskej republiky a povinnosť štátnej karantény.
Britskí vedci sú presvedčení, že tento objav im pomôže vysvetliť rýchly prenos koronavírusu z človeka na človeka.
Speváčka Alanis Morissette prezradila, že osem mesiacov po narodení jej tretieho dieťaťa, zažíva hormonálne búrky a bojuje s príznakmi skorej menopauzy.
Základom metódy, ktorú začali vedci z Oxfordu skúšať na konci minulého týždňa, je zaočkovanie vzorky vyše 800 dobrovoľníkov dvomi verziami vakcíny proti koronavírusu SARS-CoV-2.