LDl alebo "zlý cholesterol" si už desaťročia spájame s ochoreniami srdca a infarktom. Je to ale naozaj tak? Dôkazov je menej ako by sa mohlo zdať... Pozrite sa na výsledky nedávneho vedeckého výskumu.
Vedecká štúdia zo septembra 2018 prichádza s tvrdeniami, že konzumácia červeného mäsa a syrov nemá škodlivý vplyv na ľudský organizmus. Pozrite sa, aký je v skutočnosti vzťah medzi touto potravou a ochoreniami srdca, cukrovkou či rakovinou.
Hoci sa takzvané gama glutamyltransferázy spájajú najmä s alkoholickým poškodením pečene, podľa najnovšej štúdie môžu mať na svedomí aj viaceré civilizačné ochorenia. Napríklad cukrovku, srdcové ochorenia či rakovinu. Pozrite sa na zistenia odborníkov v nasledujúcej štúdii.
Naozaj je za nekontrolovateľným rastom zhubných buniek primárne genetika? Alebo má rakovinu na svedomí metabolický stav, ktorý sa vyvíja pod stresom, pri nedostatku bunkových živín? Pozrite sa na výsledky aktuálnej štúdie.
Aj keď sa tvrdí, že diabetes mellitus 2. typu je celoživotným ochorením, aktuálna štúdia amerických vedcov prináša novú nádej. Pozrite sa, ako dokáže zmena stravovacích návykov ovplyvniť toto náročné ochorenie.
Myslíte si, že len cukrovkári si musia strážiť svoju hladinu cukru v krvi? Najnovšie výskumy dokazujú, že aj pomerne zdraví ľudia trpia jeho výkyvmi a kolísaním. Všetko je spôsobené stravovacími návykmi.
Existuje mnoho stravovacích pravidiel a diét, ktoré majú viesť ku zlepšeniu nášho zdravotného stavu. No je tomu naozaj tak? Sú tieto diéty nastavené správne? Pozrite sa, aké výsledky priniesla najnovšia štúdia.
Snažíte sa o to, aby bol váš jedálniček pestrý? Ovocie, zelenina, mliečne výrobky, mäso, sacharidy? Ani to však nemusí byť zárukou zdravia. Pozrite sa, kde môže byť "kameň úrazu".
Jednoduché cukry v našej strave prispievajú k zhoršovaniu zdravotného stavu. Je možné, že okrem obezity, cukrovky či zubného kazu majú vplyv aj na naše kosti?
O tom, že lekári a ich liečba sú závislí na praktikách farmaceutického priemyslu, sa diskutuje už dlho. Mnohí zastávajú radikálny názor, že doktori sú doslova kúpení farmaceutickými firmami, aby ich produkty využívali na pacientoch, hoci nie vždy je toto riešenie úplne najlepšie.
Patríte aj vy ku tým, ktorí si neustále strážia hladinu cholesterolu? Dávate si pozor na príjem takzvaných rizikových potravín. Snažíte sa dlhodobo dosahovať nízku hladinu cholesterolu. No mali by ste vedieť jednu vec: ani jeho nízka hladina nie je vždy výhrou.
Mäso tvorí významnú časť jedálnička väčšiny z nás. Aký druh však zvoliť? Biele mäso rýchlejšie strávime, je vhodnejšie pri chudnutí a všeobecne ho považujeme za zdravšie. Červené mäso naopak, trávime dlhšie a má viac tuku. Napriek tomu však nemusí nášmu organizmu nevyhnutne škodiť. Pozrite sa, prečo.
O tom, že nadmerná spotreba alkoholu či liekov škodí zdraviu pečene, vieme snáď všetci. No rovnako tak si ju môžeme poškodiť, ak bude v našej strave zastúpených priveľa cukrov.
Naši predkovia považovali pôst za očistu tela i duše. Uvedomovali si aj jeho liečivé účinky na ľudský organizmus. Podobnými princípmi sa dnes riadi autofágia, ktorá má schopnosť odstrániť poškodené alebo nefunkčné proteíny a bunkové organely z obehu.
Na našu hmotnosť má vplyv niekoľko viac či menej známych faktorov. Istá štúdia prišla s výsledkami, na základe ktorých možno hovoriť o súvislostiach medzi bunkami kostí, nervovým systémom a chuťou do jedla.
Výsledky výskumov opätovne nepotvrdili oprávnenosť súčasných diétnych doporučení. Tie obmedzujú prijímanie nasýtených tukov, ktoré nájdeme najmä v mäse, mlieku, syroch, či masle.
Faktor, spôsobujúci vznik zubného kameňa, môže mať neskôr na svedomí i kalcifikáciu ciev. Tá vedie ku artérioskleróze, ktorá je jednou z najčastejších príčin úmrtí.
Kardiovaskulárne ochorenia patria k tým najviac rozšíreným. Ako sa vyhnúť tejto hrozbe, prípadne ju eliminovať? Odpoveďou je možno metóda CAC scanningu. Takéto vyšetrenie môže byť najúčinnejším.
Cukry alebo tuky? Čo nám v skutočnosti viac ničí zdravie? Obmedziť v strave potraviny bohaté na tuky alebo skôr eliminovať sladké? Pozrite sa, čo hovoria najnovšie vedecké výskumy.
V posledných rokoch registrujeme zo všetkých strán informácie o tom, že by sme pri konzumácii soli mali byť opatrní. Je však skutočne takým strašiakom pre náš organizmus? Alebo...? Pozrite si odbornú štúdiu.