Vznik kardiovaskulárych ochorení súvisí aj so stavom našich čriev. Celkové zdravie človeka ovplyvňuje aj kvalitný spánok.
Vývoj vakcíny proti koronavírusu je na najlepšej ceste. Odborníci očakávajú začiatok očkovania ešte na konci tohto roka.
Môže byť jed použitý aj na liečbu smrteľných ochorení? Prekvapivo áno. Konkrétne ide o jed včiel medonosných, ktorý sa javí ako účinný pomocník pri ničení rakovinových buniek. Prekvapivý sa nám môže zdať aj vyjadrenie českého lekára, ktorý hovorí, že nie je nutné prikladať veľkú dôležitosť tomu, že niektorí ľudia sa z koronavírusu vyliečia, ale majú opäť pozitívny test.
Od druhého septembra sa začal nový školský rok. V tento deň tiež prišli do platnosti nové pravidlá ohľadom nosenia rúška.
Získame po prekonaní koronavírusu dostatočne silnú imunitu? Môže repelent pomôcť zahubiť aj vírusy? Dokážu vedci odhaliť rakovinu z rozboru krvi? Tri vedecké výskumy vám zodpovedajú tieto otázky.
Čo sa stalo počas uplynulého týždňa? Prečítajte si 2 správy z domova i zo sveta a zostaňte v obraze.
Rúško sa stalo bežnou súčasťou nášho života. Hoci sa stále nájdu ľudia, ktorí jeho dôležitý význam proti šíreniu ochorení spochybňujú, vedci sa zhodujú na tom, že ide o užitočnú formu prevencie pred ochoreniami.
Jeden výskum sa týka vyliečených pacientov z Covid-19, druhý sa zaoberá jedinečným enzýmom BO.
Minister zdravotníctva Marek Krajči potvrdil druhú vlnu koronavírusu. Monitorovať situáciu pomôže aj unikátny signalizačný systém Covid semafór. V Rusku zase ministerstvo zdravotníctva potvrdilo registráciu vakcíny, s ktorou začínajú očkovať ľudí v prvej línii.
Dokáže ľudská všímavosť zachrániť život a čo všetko sa skrýva za pôrodom prirodzenou cestou? Dozviete sa z nasledujúcich príbehov.
Vedci nestále skúmajú nový koronavírus SARS-CoV-2, spôsob jeho prenosu či účinky na zdravie. V novej štúdii prišli so záverom, že sa môže šíriť aj inak ako len kvapôčkou infekciou. S úplne iným druhom infekčného ochorenia bojuje aj emeritný pápež Benedikt XVI.
Za stúpajúci počet nakazených koronavírusom môže podľa odborníkov aj nárast zahraničných návštevníkov Slovenska. ÚVZ SR radí dodržiavať niekoľko pravidiel. Svoje o tom vedia aj v Čechách. Prečítajte si prehľad aktualít uplynulého týždňa.
Presvedčia vás o tom 2 pozitívne správy uplynulého týždňa.
Dobré správy z nemocníc! Na Kramároch prvýkrát podali pacientovi liek na koronavírus a po 24 hodinách hlásia pozitívne výsledky. Vo Vatikáne sa zas podaril unikátny operačný zákrok, pri ktorom oddelili siamské dvojčatá zrastené lebkami.
Začali sa letné prázdniny. Ľudia sa po období izolácie chystajú na letné dovolenky. Pre navrátilcov z rizikových krajín platia od začiatku týždňa nové karanténne pravidlá. Pozor treba dávaj aj pri vode, kde na ľudí číhajú otravné komáre a iný hmyz.
V tomto pravidelnom súhrne si môžete prečítať tri pozitívne správy nielen zo Slovenska, ale aj zo sveta, ktoré sa udiali počas uplynulého týždňa.
Mnohí z nás sa obávajú druhej vlny koronavírusu. Na Slovensku sa opäť rozbehlo testovanie, ktoré potvrdilo rastúci trend. Medzi najviac ohrozené regióny patria Kysuce, kde sa sprísnili bezpečnostné opatrenia a začalo sa aj s hromadným testovaním. Dobrou správou je však, že Rusi hlásia pozitívne výsledky testov ich novej vakcíny.
Choroba nie je príjemná záležitosť. O to viac, ak nejde len o takú "bežnú", ale celkom závažnú, akými sú napríklad onkologické ochorenia alebo Parkinsonova choroba. Netrpí len pacient, ale aj jeho blízka rodina. Objavy vedcov môžu zmeniť systém liečby a pomôcť tak v boji proti týmto chorobám.