Zenkerov divertikul je výdutina na zadnej stene pažeráka v oblasti prechodu medzi hltanom a pažerákom, zväčša sa vyskytuje u starších mužov.
Divertikulová choroba čreva je zápalové ochorenie diverukulov. Divertikuly sú výchlipky, vydutiny čreva, ktoré vznikajú za určitých podmienok.
Zápal pobrušnice je zápal blany, ktorá vystiela brušnú dutinu a pokrýva jednotlivé brušné orgány, prebieha difúzne alebo je ohraničený na určitý orgán. Najčastejšie je spôsobený mikroorganizmami.
Diabetes inspidus je nedostatok vazopresínu v organizme.
Molluscum contagiosum je ochorenie prejavujúce sa hladkými, voskovitými papulami (druh vyrážok) farby kože o priemere 2-10 mm, s okrúhlym poklesnutím vo vnútri.
Popáleniny sú poranenia rôznych vrstiev kože a hlbších tkanív spôsobené rôznymi chemickými alebo fyzikálnymi vplyvmi.
Lupiny sú suché alebo mastné šupinky vo vlasovej časti hlavy.
Uzavretie sietnicovej tepny (artérie-vedie okysličenú krv k sietnici oka) alebo sietnicovej žily (vedie odkysličenú krv) sa prejaví náhlou stratou zraku na jednom oku (v prípade tepnovej - arteriálnej oklúzie) alebo postupnou stratou centrálneho vízu pri žilových (venóznych) oklúziách.
Žltá zimnica je vírusová choroba prenášaná uštipnutím infikováného komára (Aedes africanus, aegypti, Haemagogus). Toto sa obyčajne stáva v Afrike a južnej Amerike. Keď komár uštipne niekoho, kto má túto chorobu, šíri ju ďalej. Príznaky sa obyčajne vyskytnú 3-6 dní po uštipnutí.
Polydipsia je nadmerný smäd. Nadmerné pitie vody a nadmerný smäd sú často reakciou na stratu tekutiny počas cvičenia a nadmerného potenia (nadmerná strata soli a vody).
Nedostatok vitamínu A alebo inak povedané avitaminóza môže spôsobiť slepotu.
Ide to typ epileptických záchvatov. Pre tento typ záchvatov je charakteristická zmena vedomia trvajúca len niekoľko sekúnd.
Touretteov syndróm je choroba, pri ktorej sa pacient opakovane sťažuje na trhavé pohyby tela.
Nedostatok niacínu môže zapríčiniť chorobu volanú pellagra. Niacín hrá veľmi dôležitú úlohu v biochemických reakciách organizmu.
Pri hyperventilácii dochádza k vzrastu pľúcnej ventilácie prehĺbením dýchania alebo zvýšením dychovej frekvencie.
Folikul je tkanivo obalujúce vlasové korienky. Zápal vlasových váčkov sa názýva folikulitída.
Furunkul vzniká pri bakteriálnej (stafylokokovej) infekcii na ochlpených miestach, avšak s výraznejšou zápalovou reakciou.
Karbunkul vzniká spojením viacerých furunkulov s rozšírením infekcie do kože a podkožia s následným hnisaním.
Halucinogény sú látky, ktoré dokážu zmeniť vnímanie reality a dokážu vyvolať afektované citové reakcie.