Moja bolesť pod ľavou lopatkou, vystreľujúca do oblasti ľavého prsného svalu a ramena začala pred 4 rokmi(2008) Vtedy sa bolesť prejavovala len občas, ale na odporučenie obv. lekára som šiel k neurologovi.Na neurologii mi dal vpichi a rehabilitáciu...ale niaké lepšie učinky to nemalo.Bolesť pretrvávala.V roku 2010 som musel isť pre bolesti k internemu pre pichanie na ľavej strane hrudníku, obmedzujuce hlboký nádych až mi tam pukalo.Záver v norme.Ďalej u ortopéda, napísal bolesť v segmentoch Th2-10, výrazne na hlav.2. rebra vľavo.Dg:Cervicalgia et dorsalgia vertebrog.Séria blokov.Medik: Nimesil gran.,Mydocalm a rehabilitácia.
pre stručnejší prehľad píšem rok, typ vyšetrenia a záver.
(2011) neurológ, Záver: Desmogebe algie v TH, doporučenie reh.masaže.
(2012) ortoped.,doktor.Maňak záver: na zaklade snimku chrbtice: Dorzalgia vert. s interkostálnou propagáciou + blokáda kostovert.skĺbení.Lieky: Surgam, Myolastan...
(2012)neurolog, dokt.Žárska.,záver: nález imponuje ako brachialda, nemá zámky radikulopathie, dynamika v C je voľná, doporučenie ortoped.vyšetrenie s nálezom.
(2012) inernista,záver veľkosti oddielov a hrúbka stien v norme, dobrá systolická funkcia bez zachytenia lokálnej poruchy kinetiky, EFLK cípy chlopní jemné, len incip.lahko fibroticky zmenené, ale pohyblivé, suficientné, perikard bez výpodku
(2012)bol som aj na výteroch, žiadny streptokok.
(2012)endokrinológ , odber krvi,zvýšené CYKY a ASLO
záver: Subklinická hypotyreóza-chron.autoimunna thyreoditída, užívam: L-thyroxin 50ug denne
(2012) reumatológ, odberi krvi na boreliózu negat.
(2013)ortoped, výsledky z vyšetrenia MRI,...len malé množstvo tekutiny v oblasti rotátor.intervaluSubacromiálny priestor primerane široký.
Oblasť labra je intaktná, bez známok lézie.
Glenohumerálne vazy sú hodnot.len pri MR artografii.
Záver: dal mi 3 injekcie a lieky Flector a zaldar..a masáže..povedal že po 3 injekciách budem fit ale nič..., že mám zapalenú šlachu.
teraz ma obvodný lekár vypísal, ale ja nemôžem pracovať, stále tam mám pálčivú a stuhnutú bolesť.
Poradte mi prosím ako mam pokračovať.
Uvažoval som aj o tlakových vlnách alebo biolampe, ale na to sú lekári aby ma doliečili. Pre závažnosť stavu sa zrejme obrátim na úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
Flektor (diclofenac) a Zaldiar sú lieky proti zápalu a bolesti. Vaša diagnóza je ortopedického a neurologického charakteru. Myslím, že lekári urobili veľa potrebných vyšetrení, ba niektoré aj navyše, mimo diagnózy a že preto je zatiaľ zbytočné hľadať nápravu na UDZS. Neurologické a algické problémy sú niekedy recidívujúce a ťažko liečiteľné. Asi bude potrebná intenzívnejšie a trvalejšia rehabilitácia a cvičenie. Možno by ste mal ísť na liečenie spojené s rehabilitáciou., požiadajte lekára o túto možnosť. Je potrebný z vašej strany aj poctivý dlhodobý prístup a samostatnosť pri doporučených rehabilitačných cvičeniach, čiže cvičte aj sám doma, nie len na rehabilitačných cvičeniach u lekára a to aj po prípadnom vymiznutí bolesti. Ak bolesti pretrvávajú a bránia vám v práci, znovu to oznámte lekárovi a sťažujte si na recidívu (návrat) bolestí. Neviem akú prácu robíte a či práve nejaké preťažujúce, stereotypné pracovné pohyby a úkony vám nespôsobujú vaše problémy. Ak áno, možno budete musieť zmeniť charakter práce. Ak máte dojem že vám vaša práca už spôsobila trvalé a neodstrániteľné zdravotné problémy, môžete žiadať o kompenzáciu aj formou choroby z povolania, ale to sa musí najprv dokazovať dlhodobo lekárskymi vyšetreniami a posudkami.
Odborný prispievateľ redakcie ZDRAVIE.sk.
RNDr. Andrej Gajdoš, CSc. je špecialista hygienickej služby a vedúci poradne zdravia „Genetická toxikológia pre prevenciu rakoviny“. Už 28 rokov vyšetruje chromozomálne poškodenia a rizikové anamnézy u ľudí vystavených riziku vzniku rakoviny z faktorov životného, pracovného prostredia a životosprávy. Z vyšetrení takmer 8000 osôb čerpá poznatky pre životosprávnu prevenciu rakoviny. Hodnotí u ľudí genotoxické vplyvy komplexu faktorov ako sú: slnečné a RTG žiarenie, lieky, chemikálie, cudzorodé látky, výživa, pohyb, obezita, chronické choroby, infekcie, spánok a vyčerpanosť, chronický stres, neuróza a riziká pracovného či životného prostredia, dedičnosť a pod. na onkogenézu