Mliečne zúbky má dieťa iba niekoľko rokov, no to, ako sa o ne staráme, sa prejaví aj na trvalých zuboch. Čo všetko treba dodržať a čomu sa pri detských zuboch radšej vyhnúť? Ponúkame 6 dobrých rád.
Ak si myslíte, že to máte v suchu tým, že na zubnú kefku dáte ochranný kryt, ktorý sa často používa pri cestovaní, aj tu vás vyvedieme z omylu.
Spozor súťaže sa rozhodol potešiť až 3 z vás. Pozrite sa teda, kto sa stal výhercom elektrickej zubnej kefky Philips Sonicare DiamondClean.
Udržať si biely úsmev je také ťažké. Najmä ak občas zhrešíme kávou či niečím sladkým. Našťastie sme objavili účinné riešenie. Zapojte sa do súťaže a vyhrajte sonickú zubnú kefku Sonicare od značky Philips. Doprajte si žiarivejší úsmev už za jeden týždeň.
Najdôležitejším pomocníkom pri čistení zubov je zubná kefka. Používame ju každý deň, ideálne trikrát denne a jej hlavnou úlohou je odstrániť baktérie zubného povlaku zo zubov. Je preto logické, že povlak, ktorý zotrieme zo zubov počas čistenia, zostáva na Vašej kefke. Je preto potrebné sa o ňu poctivo starať a tiež ju pravidelne meniť.
Pravidelné čistenie chrupu kvalitnou zubnou kefkou je nevyhnutnou podmienkou starostlivosti o chrup. To, že chrup by sme si mali čistiť minimálne dvakrát až trikrát denne je všeobecne známe, ako často však meniť zubnú kefku? „Toľkokrát, koľko je ročných období v roku - teda štyrikrát. Po štvrťroku je totiž zubná kefka opotrebovaná a osídlená baktériami,“ vysvetľuje MUDr. Monika Žlnayová, stomatologička.