Viac ako 60 % ľudí na Slovensku je vo svojom živote aktuálne s niečím nespokojných do takej miery, že by to chceli zmeniť. Nespokojnosť najčastejšie súvisí so zdravotným stavom, vzhľadom či spôsobom, ako využívame voľný čas. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median, ktorý realizovala pre značku pramenitej vody Natura.
Naše zaužívané stereotypy a veľakrát aj zlozvyky v rámci stravovania nie je ľahké zmeniť. Každý rok si hovoríme, že teraz sa nám to už určite podarí. Nuž, tou asi najprirodzenejšou radou je, aby ste vôbec začali. A ako? Treba si zadefinovať priority a na začiatku sa možno zamerať na zmenu tých jednoduchších stereotypov či zlozvykov.
Niekedy je potrebné v živote urobiť radikálnu zmenu, kľúčový krok a dramatické životné rozhodnutie, ak sa chce človek ozdraviť. V pohodlí materiálneho konzumu to však mnohí nedokážu. Ale bez zmeny vlastného postoja ťažko docieliť progres.
Zdravie si začíname vážiť, až keď ho strácame alebo stratíme. Dovtedy ho považujeme za samozrejmosť. Celostná medicína a holistický prístup dekódoval dávno poznanie, že čím je duša, myseľ čistejšia a veselšia, tým skôr aj v tele prebýva zdravie.
V nedeľu 29. októbra 2017 nás opäť čaká prechod na zimný čas. Ručičky hodín si posunieme dozadu a noc bude mať o jednu hodinu viac. O tom, aký to môže mať vplyv na ľudský organizmus, hovorí odborná asistentka Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach - MUDr. Eva Feketeová, PhD.
Vstup do školy je veľkou udalosťou tak pre dieťa, ako aj pre celú jeho rodinu. Je to udalosť, ktorá je väčšinou očakávaná a prijímaná dieťaťom a jeho rodinou pozitívne. Prináša však množstvo zmien, ktoré musí dieťa a jeho blízki zvládnuť.
Každý človek je jedinečný a jedálny lístok by mal zohľadňovať individualitu vnútorného nastavenia organizmu a prispôsobiť tomu jedálny lístok...
Regenerácia tvorí spolu so správne zostaveným jedálničkom a rozumnou pohybovou aktivitou základ zdravého životného štýlu. Jedno bez druhého sa nezaobíde a vo chvíli, keď niektorú z týchto zložiek zanedbáte alebo podceníte, bude dosahovanie vašich cieľov oveľa komplikovanejšie.
Umenie, telový šperk, chodiaci bilboard alebo grafity či módne atramentové doplnky. Takto rôzne by sa dali nazvať dekorácie tela ako tetovanie či prepichovanie. Otázkou, ktorú si dnes kladieme je to, či sa v týchto prípadoch hovorí o umení alebo seba-deštrukcii.
Niektorí ľudia vsádzajú na prirodzenosť, iní sa snažia silou mocou čo najviac odlíšiť od ostatných. Piercing v obočí alebo tetovanie na ramene je však nič oproti týmto "extrémistom". 6000 piercingov na tele, 100% pokrytie kože tetovaním či premena na zviera alebo dokonca umelú bábiku? V dnešnom svete je možné naozaj čokoľvek.