Reakcia organizmu na chlad závisí od ochladenia tela. Už teploty nižšie ako 15 °C môžu mať nepriaznivé účinky na zdravie.
Lyžovanie je neuveriteľne zábavný zimný šport, ktorý ponúka nielen radosť zo zjazdu po svahu, ale bohužiaľ aj potenciálne nebezpečenstvo úrazov. Aby ste si mohli bezpečne vychutnať túto zimnú zábavu, je dôležité dodržiavať určité bezpečnostné opatrenia. Predstavíme Vám tipy na prevenciu úrazov pri lyžovaní prostredníctvom správneho vybavenia a správania na svahu.
V dnešnom hektickom svete, kde stres a sedavý životný štýl často prevažujú, je dôležité nájsť efektívne a zábavné spôsoby, ako udržať svoje telo v dobrej kondícii a podporiť zdravý životný štýl. Jedným z takýchto spôsobov je bežkovanie na bežkách. Tento šport nie je len výzvou, ale aj skvelým spôsobom, ako sa pohybovať na čerstvom vzduchu a posilniť svoje telo.
Jeseň sa síce len práve začala, ale na zimné športy sa treba pripraviť v predstihu. Preto nie je skoro sa zaoberať lyžovaním a jeho vplyvom na zdravie človeka.
Ak si púšťate naplno kúrenie, keď sa ostatní potia, mali by ste si pohovoriť s lekárom. Stály pocit chladu môže byť totiž niekedy signálom toho, že s vaším telom nie je niečo v poriadku.
Prechladnutie, nádcha, kašeľ, angína, chrípka a iné respiračné ochorenia...Po príjemných slnečných dňoch babieho leta sú chladné dni roka ozajstnou skúškou nielen obranyschopnosti nášho organizmu, ale aj našej psychiky. V prenesenom slova zmysle však v sychravom a nevľúdnom počasí nemusíme „čakať na Godota“, ale môžeme naše telo pripraviť na to, aby bolo na nástrahy chladného počasia pripravené a ak prídu, aby ich zvládalo s ľahkosťou.
Čoskoro príde jeseň, za ňou zima, a vonku sa citeľne ochladí. Existujú ľudia, ktorí chlad znášajú veľmi dobre. A potom tí, ktorým je i napriek niekoľkým vrstvám oblečenia neustále zima. Ku ktorej skupine sa radíte? Ak nepomáha hrubá bunda, pulóver, čiapka či šál, skúste prehodnotiť svoj súčasný jedálniček.
Dnes si môžeme pohodlne dopriať akékoľvek ovocie a zeleninu bez ohľadu na ročné obdobie, či krajinu pôvodu. Jahody alebo čučoriedky na pultoch obchodov v zimných mesiacoch nie sú ničím zvláštnym. Napriek tomu je mnoho ľudí presýtených tovarom, ktorý vyzerá krásne a je na dosah ruky. Neprirodzená chuť, vzhľad, umelá čerstvosť a fakt, že, mnoho dovážaných potravín prakticky dozrieva v kamiónoch, nás núti zamyslieť sa.
Počas vianočných sviatkov na stoloch nechýbajú vyprážané ryby, rezne, kapustnica, zemiakový šalát s majonézou a zákusky. Nielenže ide o poriadne kalorické jedlá, ale zvykneme si aj mimo hlavných chodov zobnúť nejakú tú „drobnosť“, čo sa, samozrejme, ihneď prejaví na našej postave. A preto si po sviatkoch väčšina ľudí kladie otázku, ako dostať telo čo najskôr opäť do formy. Patríte k nim aj Vy? Nepodliehajte panike!
Zážitky, ktoré k Vianociam neodmysliteľne patria, môžu byť pre každého z nás, pre každú rodinu, odlišné. Našich 5 tipov vás pozýva zažiť vianočné sviatky v dobrej nálade, v pokoji a kruhu rodiny, a zároveň čo najbližšie k prírode.