Miesto vzniku zemetrasenia sa nachádzalo približne 20 kilometrov pod zemským povrchom. Viac ako 600 osôb utrpelo zranenia.
Rastlinná výzva Jem pre Zem prevedie Slovákov a Slovenky svetom rastlinného stravovania a ukáže im, ako môžu svojim jedálničkom pomôcť bojovať s klimatickou krízou. Potvrdzujú to aj závery najnovšej správy klimatického panelu IPCC, zdôrazňujúce rolu rastlinného stravovania v zastavení klimatických zmien.
Výrazne sa potíte aj bez fyzickej námahy alebo vám často nepríjemne zapácha z úst? Dôvodom je oslabená slezina a žalúdok, ktoré patria pod element Zem.
Určovanie nerovnováhy v tele na základe Piatich elementov pochádza z tradičnej čínskej medicíny. Je krokom vpred pri charakterizovaní jedinečnosti človeka na základe vnútorných orgánov, jednotlivých častí tela a jeho emócií v súlade so životným prostredím.
Radón je neviditeľný, bez farby a zápachu, ľudia ho teda môžu vdychovať bez toho, aby si to uvedomovali.
V posledných rokoch sa venuje veľká pozornosť úlohe selénu. S poklesom príjmu v Európe dochádza k obavám, že pri jeho hraničných deficienciách by mohlo dochádzať k väčšiemu riziku vzniku chronických ochorení, napríklad rakoviny a ochorenia srdca. Je to však naozaj tak, a čo sa dá s tým robiť?
Všetko na svete vytvára vibrácie. Stolička, na ktorej sedíte, zem, na ktorej stojíte, nie sú pevné. Sú zložené z molekúl, ktoré vibrujú na rôznych frekvenciách v závislosti od materiálu, z ktorého sú vyrobené. Tieto vibrácie meriame v Hertzoch (Hz). Ľudské ucho je schopné rozoznávať vibrácie na frekvenciách 20 - 22000 Hz. Vibrácie väčšiny predmetov okolo nás zaznamenávame na o veľa vyšších alebo nižších frekvenciách, takže ich náš sluchový orgán nemôže zachytiť a rozoznať.