V kozmetickom svete nie je veľa tak často spomínaných zložiek ako je čajovníkový olej, známy aj ako tea tree olej. Jeho účinky na naše zdravie sa oplatí poznať.
Túto jednoročnú liečivú bylinku s príjemnou a charakteristickou vôňou poznáme pod názvom harmanček či kamilka. Dorastá do výšky 15-20 cm. Stonka je priama, vetvená a málo olistená. Kvety sú zlatožlté s dutým kvetným lôžkom.
Repík je liečivá rastlina so žltými kvetmi a chlpatou byľkou vysoká 50 – 100 cm. Poznávacím znamením je jablková vôňa. Jej protizápalové účinky poznali už starí Egypťania. Čaje a odvary z repíka sú dobré na i hrdlo, hlasivky či na tráviace ťažkosti.
Patríte i vy medzi tých, čo v jarných mesiacoch zberajú liečivé bylinky? Tak potom určite poznáte prvosienku. Táto žltokvetá rastlina je dobrá do čaju alebo sirupu a účinná je aj na kašeľ, nervový systém či zápaly.
Diatermia je liečebná metóda pri ktorej sa využíva vysokofrekvenčný elektrický prúd s nízkym napätím. Táto procedúra je doporučovaná vtedy, ak treba dosiahnuť prehriatie hlbších štruktúr tela bez výraznejších účinkov na koži.
Elektroliečba patrí k fyzikálnej terapii, pri ktorej je využívaný liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie. Elektroliečba v prevažnej miere využíva svoje analgetické účinky, často zlepšuje krvnú cirkuláciu a výživu tkanív, tlmí zápalovú aktivitu a uľahčuje tak ľahšiu úpravu pohybových funkcií.
Teplo je vo všeobecnosti chápané ako časť vnútornej energie, ktorá vzniká ako vedľajší produkt metabolizmu. Teploliečba, čiže termoterapia predstavuje metódu fyzikálnej terapie, pri ktorej pôsobia na ľudský organizmus tepelné podnety.