Zdravotné problémy, s ktorým ženám pomôžu lekári na urológii, sú napr. zápaly horných a dolných močových ciest či obličkové kamene.
Informácie, pred čím všetkým sa chrániť, by mal mať každý sexuálne aktívny človek. A hlavne sa vo chvíli, keď nastanú, nesmiete o nich báť hovoriť, predovšetkým so svojím partnerom.
Táto baktéria spôsobuje až 90 percent zápalov močových ciest a močového mechúra. Patrí im druhé miesto medzi bakteriálnymi infekciami. Kvôli nim lekári predpíšu 15 až 20 percent všetkých antibiotík! Trpia nimi viac ženy než muži a najväčším problémom je opakovaný zápal. Ako mu zabrániť?
Zápal močových ciest je nepríjemný problém, postihujúci najmä ženy. Liečbu treba riešiť čím skôr. Hlavnými príznakmi zápalu močových ciest sú pálenie a rezanie pri močení, časté nutkanie, bolesť v podbrušku, prítomnosť krvi v moči, teplota, celková únava.
Častú návštevu toalety, nepríjemné pálenie a rezanie pri močení poznajú najmä ženy. Na infekciu močových ciest sú pre fyzické dispozície náchylnejšie ako muži. Výskyt u mužov sa zvyšuje po 50. roku života v dôsledku zväčšovania prostaty.
Pyonefróza je hnisavý zápal obličkovej panvičky. Diagnóza patrí do skupiny chorôb močovej a pohlavnej sústavy. Pri tejto infekcii sa hnis väčšinou hromadí v obličkovej panvičke a spôsobuje roztiahnutie obličiek, čo môže viesť až k ich zlyhaniu.