Infekcie spôsobené plesňami v súčasnej dobe prispievajú k úmrtiu takmer štyroch miliónov ľudí ročne.
Všetci vieme, že v tropických oblastiach sa môžeme nakaziť maláriou či žltou zimnicou. Nebezpečných chorôb je ale v týchto regiónoch oveľa, niektoré sú parazitické a spôsobujú nebezpečné kožné vredy. Menej známa leishmanióza ročne zabije desiatky tisíc ľudí.
Viac ako 55 hodín práce týždenne sa dá podľa analýzy Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) považovať za vážne ohrozenie zdravia.
Pri príležitosti svetového dňa zdravia sa náš portál zameriava celý týždeň sa na šíriteľov infekcií a nákaz. Čo môžu tieto malé potvorky spôsobiť? Prečítajte si v článku!
Zatiaľ čo sa zdravotnícki odborníci a vlády mnohých krajín snažia spomaliť šírenie vírusu, vedci sústreďujú všetku svoju pozornosť na skúmanie koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje potenciálne smrteľné ochorenie COVID-19. Čo je to vakcína, čo obsahuje, kto vakcíny vlastne vyvíja? Oplatí sa čakať na liek proti koronavírusu?
Čo je koronavírus, aký je jeho pôvod, aká dlhá je inkubačná doba koronavírusu, existuje liek na ochorenie COVID-19, čo je to pandémia a je dôvod na paniku? Na tieto a mnohé ďalšie otázky o koronavíruse nájdete odpovede v článku.
Vedci pre svoj výskum použili letecké a mobilné dáta cestujúcich, ktorí opustili Wu-chan v kritickom období dvoch týždňov predtým, než bolo mesto uzavreté kvôli epidémii.
Počas minulého roka zdravotníci zaočkovali viac ako 18 miliónov detí mladších ako päť rokov, zastavenie šírenia ochorenia však nie je jednoduché.
Na svetovej pneumologickej konferencii v juhoindickom Hyderabade predstavili vakcínu, ktorá by mohla znamenať obrat v celosvetovom boji proti tuberkulóze, a poskytnúť ľuďom dlhodobú ochranu.
Malária patrí medzi najzávažnejšie infekčné ochorenia, ktorým sa ročne nakazí až 200 miliónov ľudí. Ohrozuje najmä deti na africkom kontinente a aj napriek tomu, že sa jej dá predchádzať a je liečiteľná, na ňu zomrie každé dve minúty jedno dieťa.