Toxické správanie sa stáva čoraz zreteľnejším problémom v osobnom i pracovnom živote. Ako spoznáme toxického človeka? Ako riešiť toxické správanie na pracovisku a ako sa chrániť pred toxickými ľuďmi? Radí terapeutka PhDr. Andrea Fejová.
Partnerské vzťahy sú jedným z najdôležitejších aspektov nášho života. Pre mnohých z nás predstavujú zdroj lásky, podpory a spokojnosti. Avšak, ako to býva v živote, aj v partnerských vzťahoch sa môžu objaviť rôzne problémy.
Nedostatok sebalásky môže ovplyvniť viacero oblastí nášho života. Odráža sa na našich vzťahoch, práci, ale aj na našom zdraví. Nezáleží na veku či pohlaví, mať pozitívny vzťah k sebe samému je nesmierne dôležité. Čo je sebaláska? Prečo s ňou ľudia čoraz viac bojujú a ako sa mať rád?
Odborníci tiež radia, aby mali ľudia počas sviatkov realistické očakávania, dodržiavali vlastnú osobnú psychohygienu či zdravú životosprávu.
V živote, a v láske či vzťahoch špeciálne, platí staré známe menej znamená viac. Tajomstvo úspechu vo vzťahu spočíva v tom, aby sme sa sústredili na správny cieľ, teda na partnera alebo na partnerku. Rozhovor, spoločné záujmy, či intimita, sú len prostriedkom, ako tento cieľ dosiahnuť.
Už ste dnes niekoho objali? Že nie? Tak to rýchlo napravte! Dnes, 21.1.2021 je totiž Medzinárodný deň objatia a my prinášame 6 dôvodov, prečo sa máme jeden k druhému tlačiť denne!
Obnovovanie starých vzťahov nie je nič neobvyklé, avšak počas pandémie COVID-19 sa bývalí partneri dávajú dohromady viac než inokedy.
Pozitívne, láskyplné a zdravé vzťahy môžu ľuďom pomôcť prekonať aj tie najtemnejšie a najnáročnejšie obdobia života.
Choroba môže prísť v každom veku, ibaže u starších ľudí existuje aj vyššie riziko rozvinutia niektorých psychických porúch a ich komplikácii. Preto počúvajme signály svojho tela a ak treba, neváhajme, vyhľadajme lekára!
Veľa zdravotných rizík a následných ochorení má svoje korene v tom, že ľudia nedokážu a nevedia správne odmietnuť. Príkazy, rozkazy, manipulácie a ďalšie spôsoby nátlaku majú značný vplyv na naše zdravie.