Štúdia ukázala, že dlhodobý stres vyvoláva zmeny v imunitných bunkách, ktoré potom pod tlakom pomáhajú metastázovaniu rakovinových buniek.
Aj malé, pozvoľné pokroky môžu viesť k výrazným preventívnym benefitom a znížiť riziko rakoviny prostaty. Naznačuje to rozsiahla švédska štúdia, prvá svojho druhu.
Infekcie spôsobené plesňami v súčasnej dobe prispievajú k úmrtiu takmer štyroch miliónov ľudí ročne.
Tím vedcov z Sheffield Hallam University vyvinuli test odtlačkov prstov, ktorý ponúka bezbolestnú a neinvazívnu alternatívu k mamografii. Podľa vedcov by mohol by zachrániť životy, ušetriť peniaze a zvýšiť počet vykonaných testov.
Diagnostikovať Parkinsonovu chorobu je v súčasnosti pomerne náročné, keďže nemá špecifické príznaky, ktorými sa prejavuje.
Pravidelná fyzická aktivita má množstvo dokázaných zdravotných výhod, napríklad znižuje množstvo telesného tuku a krvný tlak a zároveň dlhodobo zlepšuje kondíciu a spánok.
Návštevy parkov, mestských zelených plôch či komunitných záhrad môžu u ľudí žijúcich v mestách súvisieť s nižšou potrebou užívania liekov proti úzkosti, nespavosti, depresiám, vysokému krvnému tlaku či astme.
Emisie toxických chemikálií a karcinogénov z plynových sporákov vytvárajú podľa vedcov vnútorné znečistenie horšie ako automobilová doprava.
Jed austrálskej chobotnice by podľa vedcov mohol pomôcť pacientom s tzv. BRAF mutáciou melanómu, nachádzajúcou sa takmer v polovici všetkých zistených prípadov tohto druhu rakoviny kože, ktorá je mnohokrát odolná voči aktuálne dostupnej liečbe.
Najnovšia štúdia uvádza, že zvyšujúci sa počet šlofíkov súvisí s vyššou pravdepodobnosťou vzniku miernej kognitívnej poruchy alebo Alzheimerovej choroby.