Pri zostavovaní jedálnička dbáme nielen na to, ako nám čo chutí a aké vitamíny či minerály potrebujeme. Často sa rozhodujeme aj podľa toho, koľko energie, tukov či cukrov nám jednotlivé zložky stravy dodajú. Jeden z minerálov, ktorý naše telo pre správne fungovanie potrebuje, je vápnik. Jeho najväčším zdrojom je mlieko a mliečne výrobky, ktoré sú však rovnako bohaté aj na kalórie.
Ak chceme mať kosti pevné a zdravé, nemôžeme sa spoliehať len na dobrú genetiku. Mali by sme čo najskôr myslieť na dve veci: správna strava, pitný režim a aktívny životný štýl. To znamená dostatočné množstvo vápnika vo forme, ktorú telo ľahko prijme a obmedziť dôvody, spôsobujúce jeho úbytok z kostí.
Karob alebo “svätojánsky chlieb“ je tmavohnedé ovocie stromu Ceratonia siliqua, pochádzajúce z Blízkeho východu. Jeho plody sa melú na prášok podobný kakau. Tento obľúbený prášok Indiánov mnohí z nás nepoznajú, v čom sú jeho najväčšie výhody?
Chceli by ste byť oveľa výkonnejší, zdravšie sa stravovať a najmä byť fit? Poradíme vám, zamerajte sa na svoju stravu. Prispôsobte ju tomu, čím chcete byť. Pretože, ako sa hovorí: „si tým, čo ješ“. Čo by ste povedali pre začiatok na sýty jogurtový nápoj s chia semiačkami a ovocím?
Ešte donedávna platilo, že čím menej tuku potraviny obsahujú, tým sú lepšie, a tak začali byť populárne odtučnené a nízkotučné výrobky. Avšak, nízkotučné výrobky vám v skutočnosti nepomôžu schudnúť, pretože odstránený tuk v nich je nahradený cukrom.
Určite vidíte každý rok na Vianoce reklamu s kamiónmi, privážajúcimi Coca-Colu. Tá nám vsugeruje, že bez tohto kolového nápoja by skoro nemohli byť ani Vianoce. Lenže okrem obrovského množstva cukru, obsahuje i kyselinu fosforečnú, ktorá vo väčšom množstve nemá príliš dobrý efekt na naše zdravie.
Dlhodobý stres a preťaženie organizmu, kŕče v končatinách, tŕpnutie končatín a prstov, stuhnutie tváre, nadmerná únava.
Spozorovali ste niekedy na sebe príznaky tejto choroby? Alebo poznáte niekoho, kto ňou trpí?
Táto nepríjemná porucha centrálneho nervového systému sa môže objaviť ako dôsledok nadmerného stresu, zlého životného štýlu, či dlhodobý nedostatok horčíka. Tetánia sa prejavuje najmä tŕpnutím prstov, kŕčmi v bruchu, stratou citlivosti a dýchavičnosťou.
Proteíny spolu s vápnikom a vitamínom D predstavujú kľúčové výživové zložky pre zdravé kosti a pri prevencii osteoporózy. Proteíny zvyšujú IGF-1, faktor s pozitívnou aktivitou na kostrový vývoj a tvorbu kostí. Viaceré štúdie dokazujú, že so zvýšenou konzumáciou proteínov sa zvyšuje hustota kostnej hmoty.
Osteoporóza je závažné chronické ochorenie, pri ktorom dochádza k úbytku kostnej hmoty. V dôsledku toho je kosť menej pevná, je krehkejšia, ľahšie sa zlomí. Ako ju liečiť?
Osteoporóza je nepríjemné a závažné ochorenie kostí, pri ktorom sa znižuje obsah kostnej hmoty a zvyšuje sa riziko zlomenín kostí. Čo vám pomôže ochrániť si svoje kosti?