Jednou z tzv. zelených potravín, s ktorou sa stretávame v rôznych prírodných prípravkoch, je spirulina. Dôležité je upozorniť, že spirulina nie je riasa, ako niektorí mylne predpokladajú, ale sinica (cyanobaktéria). Aké sú jej preukázané účinky na naše zdravie?
Ľudia kedysi verili a boli aj podľa svojich skúseností presvedčení, že byliny dokážu zázraky. V súčasnosti na túto tradíciu opäť nadväzujeme, obraciame sa k vzácnej krajine okolo nás a snažíme sa pre seba i svojich blízkych nájsť čisto prírodných pomocníkov bez nutnosti pridávať akékoľvek chemické prísady. Z jednej zo zázračných bylín pochádza aj Svätojánsky ľubovníkový olej.
Kivi je exotické ovocie pochádzajúce z Číny, ktoré sa v súčasnosti najviac pestuje na Novom Zélande. Má šupku pokrytú chĺpkami, zelenú dužinu a v strede drobné jedlé semienka.
Kryoterapia je metóda, pri ktorej je organizmus krátkodobo vystavený extrémne nízkej teplote: od –110°C do –130°C. Aplikácia hlbokého suchého mrazu na vonkajší povrch ľudského tela vyvolá fyziologickú reakciu organizmu na chlad.
Arganový olej je prezývaný aj ako tekuté zlato alebo marocké zlato. Ide o vzácny rastlinný olej, ktorý je vďaka svojím vynikajúcim vlastnostiam a účinkom veľmi obľúbený v potravinárskom i kozmetickom odvetví.
Škorica neslúži len na ochucovanie pokrmov, ale má aj veľmi pozitívne vlastnosti na celkové zdravie organizmu. Prvé zmienky o škoricovníku sú staré viac ako 4000 rokov a pochádzajú z Číny. Do sveta sa rozšírila až v 15. a 16. storočí, keď ju zo svojich ciest obchodníci privážali ako jednu zo vzácností Orientu.
Podbeľ liečivý má významné miesto medzi prvými jarnými liečivými bylinkami. Rastie na vlhkých, hlinitých stráňach a pri brehoch potokov. Vyberme sa do prírody a nazbierajme si ho do zásoby.
Tomuto bojovému umeniu sa často hovorí aj „meditácia v pohybe" a okrem fyzickej zdatnosti vám Tai-chi dodá aj vnútornú rovnováhu. No dôvodov, prečo by ste mali vyskúšať tento druh aktivity je určite viac. Pozrite sa, v čom spočíva základ Tai-chi.
Drepy cvičil už asi každý, ale priznajme si, robíme ich naozaj poctivo správne? Pozrime sa na detailný popis tohto cviku, ktorého účinky veľmi závisia od jeho dobrého prevedenia. Radšej spravte desať precíznych drepov ako tridsať nesprávnych.
Aj vás mama v detstve nútila jesť mrkvu, pretože je veľmi zdravá? Mala úplnú pravdu. Mrkva je právom nazývaná kráľovnou zeleniny. Hoci sa s ňou spája predovšetkým starostlivosť o oči, dokáže toho oveľa viac. Niektoré výskumy naznačujú, že už len jedna mrkva denne by mohla až o polovicu znížiť riziko vzniku rakoviny pľúc.