November je mesiacom mužského zdravia - nielen toho fyzického, ale aj duševného. Jeho dôležitosť sa ukazuje aj na štatistikách, ktoré upozorňujú na zvyšujúci sa počet samovrážd práve u mužského pohlavia.
Partnerské vzťahy sú jedným z najdôležitejších aspektov nášho života. Pre mnohých z nás predstavujú zdroj lásky, podpory a spokojnosti. Avšak, ako to býva v živote, aj v partnerských vzťahoch sa môžu objaviť rôzne problémy.
V dnešnom rýchlo sa meniacom svete, kedy nároky na výkon a úspech neustále narastajú, sa pojem vyhorenie skloňuje čoraz viac. Už niekoľko rokov sledujeme nárast tlaku na jednotlivcov či nepriaznivé pracovné prostredie. Najmä tieto faktory, ale aj obdobie COVID-19, považujeme za zásadné spúšťače syndrómu vyhorenia, známeho aj ako burnout. Podľa najnovších štatistík predstavuje syndróm vyhorenia 8 % všetkých prípadov chorôb z povolania.
Nedostatok sebalásky môže ovplyvniť viacero oblastí nášho života. Odráža sa na našich vzťahoch, práci, ale aj na našom zdraví. Nezáleží na veku či pohlaví, mať pozitívny vzťah k sebe samému je nesmierne dôležité. Čo je sebaláska? Prečo s ňou ľudia čoraz viac bojujú a ako sa mať rád?
Pacientom psychiatrickej liečebne v Nemocnici Svet zdravia Trebišov pomáhajú pri ich liečbe aj psí terapeuti. V trebišovskej nemocnici totiž začali s kanisterapiou, ktorá má pomôcť pacientom minimalizovať depresiu a úzkosť.
Keď tragédia zasiahla zdravú a šťastnú rodinu potápača Davida Lawrenca, odhodlaný otec sa rozhodol urobiť aj nemožné, aby pomohol vrátiť zdravie svojmu synovi.
Viete si predstaviť, že niekam idete a zrazu netušíte kam? Zato si jasne spomínate, že pred štyridsiatimi rokmi bola taká tuhá zima, že primŕzali aj viečka k očiam. Toto prežívajú mnohí seniori.
Domáce násilie môže mať stovky foriem a prejavov. Dôležité je však vedieť, že toto správanie sa deje za zatvorenými dverami v súkromí rodinných domov či bytov, eskaluje s postupujúcim vzťahom a samo o sebe nikdy neskončí. Naviac sú také psychické rany, ktoré obetiam ostávajú aj po vystúpení z kruhu domáceho násilia.
Každý z nás je občas nespokojný s vlastným statusom, v nepriaznivej situácii, „lezie si na nervy“ alebo nadáva na všetko dookola. Je jednoducho nešťastný – dočasne, krátkodobo, ale i dlhodobo. Od pocitu nešťastia je blízko k oslabeniu aury, organizmu, a teda k prepuknutiu choroby.
Máte jasno v tom, čo vlastne od života chcete? Nie zdanlivo a navonok, ale naozaj? Potrebujete stratégiu pre využívanie a správne nastavenie faktorov úspešnosti i zdravia. Kde ste dnes, kde chcete byť zajtra a kam kráčate? Kedy ste sa naposledy nad touto triviálnosťou zodpovedne zamysleli?