Tmavofialové plody Arónie v sebe skrývajú množstvo cenných látok, ktoré sú nevyhnutné pre pevné zdravie a vitalitu. Môžete ich konzumovať samotné, alebo v podobe zdravej šťavy!
Marhule sú jedným z najbohatších prírodných zdrojov vitamínu A a beta-karoténu. Hrsť marhúľ poskytuje 100 % dennej odporúčanej dávky beta-karoténu a obsah karotenoidov len v troch marhuliach môže presiahnuť až 16 000 mikrogramov. Pripravte si z tohto zdravého ovocia takúto letnú pochúťku.
Hruška má nespočetne veľa odrôd. Len samotná farba sa môže meniť v rozmedzí od žltej, zelenej, hnedej až k červenej. Existujú mäkšie, takzvané maslové hrušky, a aj tvrdšie odrody. Môžu sa líšiť aj tvarom - od zvonu až po zaoblenie aké má jablko. No všetky sú chutné a zdravé.
Ak bývate často chorí a blíži sa zimné obdobie, alebo sa pohybujete v prostredí, ktoré je veľmi infekčné a nákazlivé, nezaškodí posilniť si imunitu. Od detstva sa organizmus snaží bojovať s chorobami a vytvára si imunitu. Tú však môžeme doplniť aj nejakými vitamínmi. Napríklad rakytníkom.
V lete sa náš pitný režim neskladá len z vody či čajov. Horúce letné dni si žiadajú osviežujúce nápoje. Niečo chladené s príjemnou kyslastou alebo sladkastou chuťou.
Pálenie záhy (pyróza) je pálčivý pocit v nadbrušku, rozlievajúci sa hore, pod hrudnú kosť. Ide o spätný návrat zo žalúdka do pažeráka, keď sa natrávená potrava a žalúdočné kyseliny vracajú späť. Je to vlastne „neúplné zvracanie“.
Najčastejšie ho používame do polievky, ale pre jeho močopudné účinky je dobrý aj do čaju. Využíva sa i v ľudovom liečiteľstve pri kožných problémoch či angíne. A čo sa týka spracovania v kuchyni, aj z petržlena sa dajú pripraviť zdravé pochúťky.
Drobné a mimoriadne chutné maliny mnohí odborníci na zdravú výživu zaraďujú k najzdravším druhom ovocia na svete. Bojujú za naše zdravie a ľudia pritom ani nevedia, ako. Využívajme tento dar prírody správne a vezmime si z neho všetko, čo ponúka.
Recept na baklažánovú penu