Parkinsonova choroba dostala svoj názov po anglickom lekárovi Jamesovi Parkinsonovi v 19. storočí. Ide o neurodegeneratívne ochorenie prejavujúce sa hlavne trasením rúk. Charakterizujú ho viaceré štádiá.
Starnutie je dej neodvratný. Ale u každého človeka je aj vysoko individuálny, pod ktorý sa podpisujú nielen genetické predispozície, ale i životný štýl konkrétneho jednotlivca. Pretože organizmus si všetko pamätá.
Parkinsonova choroba je druhým najčastejším neurodegeneratívnym ochorením, predovšetkým staršieho veku. Vo svojom pozvoľnom nástupe je zo začiatku takmer nespozorovateľnou chorobou. Postupne však neúprosne redukuje motorické (pohybové) i kognitívne (poznávacie) schopnosti pacienta a obmedzuje jeho pracovné a sociálne aktivity.
Je veľa vecí, ktoré uznáva takmer každý a nerešpektuje skoro nikto. V plnom rozsahu to platí aj o pitnom režime. Všetko živé potrebuje vodu- človek, rastliny i zvieratá, bez vody by neexistoval život.
Človek je neoddeliteľnou súčasťou prírody. Tak, ako v prírode, aj v živote človeka existuje určitý kolobeh. Prežíva milé, radostné a šťastné obdobie detstva, mladosti, po ktorej prichádza produktívny vek sprevádzaný zodpovednosťou, budovaním kariéry, zabezpečením rodiny, aby ho následne vystriedalo obdobie pokoja – vek seniorov.