Ochorenia srdca a ciev patria medzi hlavné príčiny úmrtí, pričom štatistiky ukazujú, že až 40 % všetkých úmrtí súvisí nielen so samotnými ochoreniami, ale aj so zanedbanou prevenciou.
Kardiovaskulárne ochorenia patria k najzávažnejším diagnózam a celosvetovo tvoria najväčší podiel hospitalizácií.
Zdravotné problémy môže spôsobiť aj dlhodobo zvýšená hladina cholesterolu v krvi.
Použitie nového systému zvyšuje možnosti použitia orgánov aj pre príjemcov s vážnejšími diagnózami, do vzdialených odberných miest a tiež od darcu po zastavení srdca.
Choroby srdca a ciev sú najčastejšou príčinou úmrtí na Slovensku, ročne im podľahne asi 25-tisíc ľudí, z toho dve tretiny súvisia práve so srdcovým zlyhávaním. Toto ochorenie si mnohí pacienti mylne zamieňajú so starnutím alebo s inými ochoreniami, najčastejšie s chorobami pľúc. Faktom však je, že ide o vážne progresívne ochorenie, ktoré nevieme úplne vyliečiť.
Starostlivosť o srdce by mala byť pravidelná a komplexná. Ovplyvňuje ho totiž všetko, čo robíme - od stravy, cez životný štýl až po samotný stav kardiovaskulárneho systému, ktorý vieme pozorovať pomocou meraní.
Keď Slovák dostane infarkt myokardu, je veľmi malá pravdepodobnosť, že zomrie počas hospitalizácie v kardiocentre. Za posledné roky sa Slovensko výrazne zlepšilo v manažovaní akútnych stavov – úmrtnosť v nemocnici klesla takmer o dve tretiny. V tomto ukazovateli patríme dokonca medzi špičku v Európe.
Kardiovaskulárne ochorenia zostávajú na Slovensku podľa OECD najvýznamnejšou príčinou smrti. Ročne u nás zomrie na srdcovo-cievne ochorenia asi 25-tisíc ľudí. Z toho dve tretiny úmrtí súvisí so srdcovým zlyhávaním.
Konopný olej je bohatý na esenciálne mastné kyseliny, ako sú Omega-3, Omega-6 a Omega-9, pre ľudský organizmus ideálnom vyváženom pomere 3:1. Takýmto unikátnym pomerom sa nemôže pochváliť žiaden iný jedlý rastlinný olej. Aj vďaka obsahu ďalších bioaktívnych látok je skvelým pomocníkom v prevencii srdcovocievnych ochorení.
Podľa lekárov operácia dokázala, že srdce z geneticky upravenej ošípanej môže fungovať v ľudskom tele bez toho, aby bolo organizmom okamžite odmietnuté.