Pitná voda je jediný nápoj, pre ktorý nemusíme chodiť do obchodu. K tomu, aby sme si ho mohli dopriať v pohodlí domova však musí prejsť dlhú cestu od vodárenského zdroja cez úpravňu vody, čerpacie stanice, vodojemy a vodovodnú sieť až do našej domácnosti.
V posledných rokoch sú na našom trhu ponuke rozličné druhy filtračných zariadení na úpravu pitnej vody priamo v domácnostiach. Ide o zariadenia, ktoré sa môžu využívať ako konečný stupeň úpravy vody určenej na ľudskú spotrebu.
Voda sa nachádza v každej bunke nášho tela a jej význam pre ľudský organizmus je preto obrovský. Človek samotný je s vodou priam bytostne spätý, čo umocňuje aj skutočnosť, že náš prenatálny vývoj po deväť mesiacov prebieha práve vo vode.
Prečítajte si aktuálnu legislatívu zaoberajúcou sa problematikou vody určenej na ľudskú spotrebu, ako aj kontrolu jej kvality z hľadiska pôsobnosti výrobcov a dodávateľov pitnej vody.
Prečítajte si aktuálnu legislatívu zaoberajúcou sa problematikou vody určenej na ľudskú spotrebu, ako aj kontrolu jej kvality z hľadiska pôsobnosti výrobcov a dodávateľov pitnej vody.
Voda je základnou látkou, s ktorou súvisí vznik a vývoj života na Zemi. Zdravotný stav človeka významne ovplyvňuje množstvo a kvalita tekutín, ktoré prijíma a správne hospodárenie s vodou a minerálnymi látkami je jedným z prvých predpokladov zdravia a výkonnosti človeka.
Viac ako tretina úmrtí na rakovinu sa pripisuje 9 potenciálnym rizikovým faktorom, ktoré človek dokáže sám ovplyvniť. Podľa štúdie uverejnenej v novembrovom vydaní The Lancet zomrelo v roku 2001 vo svete na rakovinu 7 miliónov ľudí – z toho 2,43 mil. ľudí (35 %) zomrelo na následky 9 ovplyvniteľných potenciálnych rizikových faktorov.
Deti sú najohrozenejšou vekovou skupinou z hľadiska príjmu primeraného množstva vápnika. V posledných rokoch sme na Slovensku zaznamenali prudký pokles spotreby mlieka a mliečnych výrobkov, ktoré vápnik obsahujú. Okrem toho mlieko obsahuje stopové prvky ako magnézium, fosfor, draslík, zinok, selén a jód.