Vedkyňa sa obáva, že si väčšina ľudí hĺbku tohto problému neuvedomuje alebo si ju odmieta pripustiť. Ľudia si myslia, že reprodukčná kríza súvisí viac so životným štýlom alebo odkladaním rodičovstva, pritom hlavným zdrojom komplikácií sú chemické látky.
Testy odhalili prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2 v semene 13% skúmaných mužov infikovaných ochorením COVID-19. Došlo u nich k ovplyvneniu objemu a pohyblivosti spermií. Zatiaľ nie je jasné, či ide o doživotný následok nákazy.
Počet spermií v tele muža nesúvisí iba s otázkou plodnosti, je aj ukazovateľom celkové zdravia muža.
Nie všetci muži potrebujú operáciu, u niektorých sa vývojové poruchy upravia samy, iným plodnosť neohrozujú. Informovali lekári z Urologickej kliniky 1. lekárskej fakulty a Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe.
Neplodnosť v časti populácie u niektorých jednotlivcov neznamená, že je ohrozená existencia ľudstva. Dnes registrujeme zvýšenú neplodnosť aj v súvislosti s nezdravým a neprirodzeným, čiže xenobiotickým spôsobom života.
Zdravé spermie sú v živote muža nesmierne dôležité. Bez nich sa predsa nemôže normálnym spôsobom rozmnožovať a splodiť potomka. Možno v súčasnosti dieťa vôbec nechcete, ale určite je dobré nechať si otvorené možnosti do budúcna. Človek nikdy nevie...
Sex nemusí mať vždy len pozitívny efekt na nás a naše zdravie. Občas môže pôsobiť aj stresujúco. Kedy a ako to je, sme sa opýtali sexuológa a urológa, MUDr. Martina Hrivňáka.
Pred milovaním fľaša vína na náladu, niekoľko koktejlov v bare a divoká noc s neznámou alebo pár frťanov na guráž? Ak zvyknete spájať alkohol so svojim sexuálnym životom, nerobíte úplne dobre...
Nadváha so sexuálnym životom môže, ale nemusí súvisieť. Veľmi často sa však človek s nadváhou za svoje kilogramy hanbí. Hanbí sa vyzliecť, nechce, aby sa ho jeho partner dotýkal na partiách, za ktoré sa hanbí, nechce sa milovať za svetla a výsledkom je, že sa sexu vyhýba.
Antikoncepcia princípom chemických metód znamená zavádzanie látok, ktoré ničia spermie, tzv. spermicidíva do pošvy pred pohlavným stykom.