Česká lekárka opísala konkrétnu skúsenosť z nemocnice so staršou pacientkou. Rodine musela oznámiť, že babička už sa domov nevráti. Pani bola v zlom stave, ale oddelenie ARO ju nemohlo prijať.
Pre bežných ľudí je odporúčaný respirátor FFP2, avšak bez výdychového ventilu. Takýmto typom ste chránení vy, aj vaše okolie.
Starostlivosť o pleť sa niektorým môže zdať ako veľká alchýmia. Pritom stačí dodržiavať pár základných krokov a vaša pleť bude dôkladne chránená, obzvlášť v zimných mesiacoch. Poradíme vám, ako na to.
Obyčajné rúška prestávajú stačiť a európske krajiny čím ďalej tým viac zavádzajú povinné respirátory na verejných miestach. Snažia sa tak zabrániť šíreniu nebezpečnejšie britskej mutácie koronavírusu. Celé Nemecko nasledovalo príklad Rakúska a Bavorska, jednej zo svojich spolkových krajín, pridalo sa už aj Francúzsko.
Hygienici ako aj svetoví zdravotníci a odborníci sa zhodujú na tom, že nosenie rúšok alebo respirátorov je jednou z najzodpovednejších vecí, ktorú môžeme robiť počas koronavírusovej doby. Od doby, čo sa objavil prvý pozitívny prípad s COVID-19, začalo sa medzi nami šíriť aj „maskné“ – akné pod rúškom.
Na pleť zakrytú pod rúškom si stále zvykáme nielen my, ale aj naša pleť. Rúško nás chráni, ale tiež obmedzuje a začína nás zaujímať aj to, čo sme predtým vôbec neriešili.
Každodenná rutina nosenia rúšok je späť! Vďaka nim chránime seba a okolie. Naša skrytá pokožka však pod rúškom trpí. Poradíme vám, ako predísť väčším ťažkostiam a naučiť sa starať o pleť aj v pohodlí domova.
O ochorení COVID-19, spôsobenom koronavírusom SARS-CoV-2 vieme stále málo. Novo publikované štúdie môžu pomôcť porozumieť tomu, ako sa šíri a čo od koronavírusu ešte môžeme čakať.
Odborníci odporúčajú, skôr než riskovať konfrontáciu, je lepšie sa ľuďom bez rúšok na verejnosti úplne vyhnúť, ak môžete.
Tím vedcov preskúmal 11 typických materiálov doma vyrobených rúšok, pričom na kontrolu slúžila lekárska maska. Medzi skúmané materiály patrili napr. použité odevy, utierky či prestieradlá.