Nedostatočný pokojný spánok prispieť k zvýšeniu hmotnosti, kardiovaskulárnym chorobám, vysokému krvnému tlaku, oslabeniu imunitného systému a cukrovke.
Vyzeráte ráno ako zombie a v duchu sa sami seba pýtate, ako len zvládnete tento deň? Poďte pekne po poriadku zmeniť svoje návyky, životný štýl i prístup. Možno vás inšpiruje i táto denná rutina.
Aj vy ráno nadávate na skoré vstávanie, cítite sa vyčerpaní a bez energie? V práci, hoci sa snažíte, mávate obdobia, keď naozaj nevládzete? Skúste zmeniť prístup, ráno vstaňte skôr, doprajte si výdatné raňajky a potom si nájdite čas na fyzickú aktivitu. Uvidíte, pomôže to, načerpáte endorfíny na celý deň a všetko pôjde ľahšie!
Skoré ranné vstávanie je ťažké, to vieme všetci. Vedci zistili, že práve v tejto fáze dňa je aj vyššie riziko infarktu, pretože naše telo sa nestihne adaptovať našim požiadavkám. Čo tak skúsiť ho postupne rozhýbať pomocou zopár jednoduchých póz? Sústreďte sa na dýchanie a cvičenia si rozložte tak, ako vám to časovo vyhovuje.
Mnoho ľudí si nevie predstaviť svoje rána bez šálky kávy, ktorá ich má postaviť na nohy a dodať im chýbajúcu energiu. Existuje však niekoľko alternatív, s pomocou ktorých môžete čeliť ťažkému raňajšiemu vstávaniu aj bez pitia kávy.
Veľmi často končia všetky diétne pokusy a snahy o zdravšie stravovanie po návrate z práce a pri pohľade do prázdnej chladničky. Po celodennej práci sa určite nevrhnete s radosťou do prípravy zložitého a zdravého menu, ktorého tvorba by trvala prinajmenšom hodinu.
Len málo ľudí vie ako, čo, prečo a kedy raňajkovať a ešte menej to aj pravidelne robí. Raňajky optimálneho zloženia majú priaznivé účinky na organizmus. Zabezpečujú prísun energie, podporujú činnosť mozgu.
Mnohé páry uprednostňujú zo zdravotného, ale aj etického hľadiska prirodzené metódy antikoncepcie. Prirodzená antikoncepcia patrí medzi neabortívne metódy a jej podstata je vo využívaní neplodných dní počas menštruačného cyklu.