November je mesiacom mužského zdravia - nielen toho fyzického, ale aj duševného. Jeho dôležitosť sa ukazuje aj na štatistikách, ktoré upozorňujú na zvyšujúci sa počet samovrážd práve u mužského pohlavia.
Príznakmi stresového stavu žiaka je napríklad aj to, že prestáva hovoriť o škole.
Duševné ochorenia u detí a mládeže sa za posledných desať rokov zvýšili o viac ako 100%.
Zdravie črevného mikrobiómu ovplyvňuje vašu náladu a psychické zdravie. Psychické zdravie a stres naopak spätne ovplyvňujú zdravie črevného mikrobiómu a tým vplývajú na zdravie celého tela. Črevo a mozog sú prepojené osou črevo - mozog a vzájomne komunikujú. Je preto dôležité dbať na zdravie svojho črevného mikrobiómu a na psychické zdravie.
Stres a iné negatívne emócie, aj ako dôsledok aktuálnej pandemickej situácie, pôsobia na naše trávenie, to sa dostane do nerovnováhy a vnáša ju do celého tela.
Pandémia nového koronavírusu je pre väčšinu z nás bezprecedentnou situáciou, s akou sme sa doposiaľ nestretli a nevieme na ňu reagovať. Ako si v tejto situácii udržať mentálne zdravie? Aj zdraví a aktívni ľudia si potrebujú v čase pandémie chrániť svoje psychické zdravie pred stresom.
Každá fyzická a psychická činnosti by mala byť vyvažovaná relaxom. Nedostatok odpočinku či spánku zvyšuje pocit únavy a oslabuje imunitu. Každý človek by si mal po namáhavej práci dostatočne oddýchnuť a zregenerovať svoje telo i myseľ.
Nadmerné používanie smartfónu je vážny problém našej spoločnosti, ktorý sa dotýka aj detí. Práve najmladšia generácia, ktorá sa už do doby smartfónov narodila, je najzraniteľnejšia.
Choroba môže prísť v každom veku, ibaže u starších ľudí existuje aj vyššie riziko rozvinutia niektorých psychických porúch a ich komplikácii. Preto počúvajme signály svojho tela a ak treba, neváhajme, vyhľadajme lekára!
Čas do Vianoc sa kráti a vy si stále lámete hlavu nad tým, čo kúpiť svojim blízkym pod stromček? Možno vám to trochu uľahčíme vďaka nasledujúcim tipom, ktoré nepokazia žiadnu zábavu ani sviatočné chvíle, strávené spoločne.