V roku 2018 takmer polovica ponuky zeleniny v predajniach Kaufland pochádzala od slovenských dodávateľov. Zákazníci prejavujú o domácu produkciu záujem a podpora domácich poľnohospodárov je pre reťazec dôležitá. Záleží mu však aj na tom, akým spôsobom zeleninu pestujú.
Milióny ľudí na internete nakupujú lieky, ktoré by im mal predpísať lekár - najčastejšie je dôvodom snaha ušetriť čas či financie, prípadne pocit ostychu. Takýmto nákupom liekov z pochybných zdrojov však riskujú svoje zdravie a neuvedomujú si nebezpečenstvo, ktoré s tým súvisí.
Voľnopredajné, resp. tzv. OTC lieky (z angl. Over The Counter - cez pult) sú lieky, na ktorých vydanie síce nie je potrebný lekársky predpis, ale na Slovensku je možné kúpiť ich len v lekárni. Keďže ide o lieky, musia byť podľa zákona č. 140/1998 Z. z. registrované prostredníctvom ŠÚKL.
Od 1. apríla 2009 vstupuje do platnosti smernica Európskeho parlamentu, ktorá prináša zákaz predaja neelektrických meracích zariadení obsahujúcich ortuť na trhu EU. Zákaz, ktorý je súčasťou kampane ochraňujúcej ľudské zdravie aj životné prostredie, sa vzťahuje len na predaj nových prístrojov a týka sa aj v domácnosti bežne používaných sklených ortuťových teplomerov.
Ortuť používaná ako pracovné médium teplomerov, či iných meracích prístrojov, je vysoko jedovatý a toxický kov. Ide o neurotoxín, ktorého kumulácia sa v tele človeka prejavuje narušením vegetatívnej a centrálnej nervovej sústavy.
Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠUKL) upozornil lekárne, ambulancie, nemocnice, aby do 48 dní stiahli z predaja liek proti bolesti Diclofenac Duo Pharmavit 75 mg cps. Tí, čo ho užívajú, nie sú priamo ohrození. Stiahnutie dobrovoľne oznámil výrobca a maďarský farmaceutický inštitút. Dôvodom je, že liek neúčinkuje tak, ako by mal. „Vstrebávanie lieku je znížené, nie všetko množstvo účinnej látky, ktorá sa má dostať do tela, sa aj dostane,“ uviedol v Správach STV Pavol Gibala, vedúci sekcie bezpečnosti liekov a klinického skúšania ŠUKL.