Nič vás nebaví a neteší? Ste v útlme alebo totálnom nechutenstve, bez nálady a nádeje? Neviete si nájsť svoje miesto a nemáte z ničoho radosť? Poznáte tento neveselý stav a smutný pocit? Každého občas postretne. Ako sa teda zbaviť pocitu nešťastia a preklopiť ho na šťastie?
Aký je význam pravidelného jednoduchého bilancovania človeka, čo sa mu už podarilo, čo ho robí šťastným a spokojným? Najmä, aby si pripomenul, podčiarkol, vyzdvihol isté činnosti, úspechy, pokroky a naladil v sebe taký postoj, ktorý pomáha udržiavať jeho zdravie.
Veľa ľudí by bolo v skutočnosti oveľa šťastnejších, keby dokázali šťastie jednoducho pochopiť. Prinášame vám desatoro, pomocou ktorého sa môžete lepšie zorientovať v tom, ako veľmi ste alebo nie ste šťastný.
Kým sme boli mladší, tak sme nechceli chápať starších, keď nám povedali „Nie škola, ale život ťa naučí, však počkaj a uvidíš!“. A veru mali pravdu. Náš osobnostný rozvoj a celoživotné dozrievanie k múdrosti zdokonaľujeme denne v životnej praxi.
Carpe diem je filozofia, v podmienkach zemepisnej šírky, kde žijú Slováci, pomerne málo známa, ale vo svete má dlhoročnú tradíciu a silné korene. Je to určitý prameň poznania – kult, ktorý dáva nádej, ukazuje cestu a pomáha dobre dobíjať baterku, najmä však oslobodzuje hlavu od explózie boľavých myšlienok navodzujúcich stres a negatívnu energiu. A tým výrazne prispieva ku zdraviu človeka.
V dnešnej dobe sa čoraz viac ľudí, bez ohľadu na vek zaujíma o zdravý životný štýl, ku ktorému bezpochyby patrí celkový imidž, a k celkovému imidžu patrí aj úsmev. Predstavuje našu starostlivosť, nielen o vzhľad tela, ale aj o pokoj duše. Dokáže navodiť príjemnú atmosféru a zlepšiť náladu. Navyše je výborným komunikačným prostriedkom.