Slovensko zasiahla už tretia kalamita za posledné tri týždne!
Víchrica Sabine dorazila na Slovensko. Najsilnejší vietor sa očakáva na západe, kde aj v nížinách môžu nárazy vetra ojedinele presiahnuť až 100 km/h. Vietor najskôr zosilnie na Záhorí a postupne sa rozfúka na celom západnom Slovensku.
SHMÚ očakáva výskyt mimoriadne silného vetra aj dnes, pre väčšinu územia Slovenska platia výstrahy 3., resp.2. stupňa.
Tomáš Ralbovský "loví búrky", zachytáva unikátne fotografie bleskov a iných prírodných úkazov na Slovensku. Podľa niekoho to môže byť zvláštne hobby, no vďaka Tomášovi a jeho kolegom z OZ Severe Weather Slovakia, sú ľudia pravidelne informovaní o búrkach, silnom vetre, či väčších zrážkach. V rozhovore sme sa rozprávali o tom, ako zistíme, že sa blíži búrka, ako sa správať, keď nás už búrka zastihne, ale aj o tom, čo najdesivejšie počas búrky zažil.
Vekom rastie riziko vysokého krvného tlaku, ale väčšina postihnutých ľudí ho nedokáže vnímať. Aj preto sa vysokému krvnému tlaku zvykne hovoriť „tichý zabijak“. Ide o celoživotný problém, najčastejšie ako dôsledok iného ochorenia (srdcovo-cievne choroby, ochorenie obličiek, ochorenie endokrinného systému).
Zastihla vás búrka počas turistiky alebo stanovania? Panikárite a neviete, kam sa rýchlo a najmä bezpečne schovať? Máme pre vás niekoľko užitočných rád, ktoré sa oplatí si do budúcna zapamätať.
V týchto dňoch ešte stále trvá výstraha prvého stupňa pred povodňou. Platí pre viaceré okresy na severnom Slovensku. Pozrite sa, na čo si treba dávať pozor.
Pocit suchej pokožky nie je príjemný, no pocit suchých a popraskaných pier je ešte horší. Nepríjemné počasie či vietor môžu byť príčinou tohto stavu, no dôvodom popraskaných pier sú aj iné aspekty. Zistite, čo ich spôsobuje.
Nedeľné jesenné popoludnie pri Štrkoveckom jazere v Bratislave 9.novembra 2014.
Aktuálna situácia peľového spravodajstva na celom území Slovenska avizuje vyššie koncentrácie plesní v ovzduší vďaka počasiu, tiež peľ paliny a ambrózie.