Čím je človek mladší, tým väčší podiel v jeho tele predstavuje voda. Kým u dospelých tvorí voda okolo 60 %, u detí je to až 85 %. Preto je potrebné dôsledne sledovať ich pitný režim a ponúkať im vhodné tekutiny, najmä počas horúcich dní.
Hlavným príznakom hemoroidov je svrbenie, pálenie a bolesť v oblasti konečníka.
Napiť sa čistej, čerstvej vody je pre ľudské telo to najprirodzenejšie a najzdravšie. Všeobecne platí, že ak človek chce byť zdravým, výkonným, s dobrou náladou, musí vypiť dostatok čistej vody.
Smäd sa zvyčajne dostaví v horúcom počasí, pikantnom jedle alebo pohybovej aktivite. Pokiaľ sa však hlási často a bez zjavnej príčiny, je dôležité spozornieť. Môže ísť o príznak ochorenia.
Zostať hydratovaný je dôležité pre vaše zdravie. Najlepším spôsobom, ako si zaručiť správny pitný režim, je pravidelne piť vodu. Ako je to ale s kávou? Prečítajte si, či sa ráta ako súčasť pitného režimu, alebo vás dehydruje.
Naučiť sa ovládať hlad je pravdepodobne tou najťažšou úlohou, keď sa snažíte schudnúť. Je to zároveň aj jedna z vecí, na ktorú sa ľudia často sťažujú. Samozrejme, niektorí šomrú nad rátaním kalórií, iní majú problém s vedením stravovacieho denníka, ďalší s tým, že si musia vyčleniť čas na cvičenie.
More majonézového šalátu či komora plná cukroviniek a koláčov. To sú slasti, s ktorými sa väčšina z nás s radosťou konfrontuje počas vianočných sviatkov. Ako tomu však obvykle býva, eufóriu a pôžitok z prejedania sa rýchlo vystriedajú pocity previnenia. Zvyčajne sa tak stane po novoročnom pohľade do zrkadla alebo po stále častejšom zadýchavaní sa – napríklad pri chôdzi po schodoch. A preto vám poradíme, ako čo najrýchlejšie zhodiť kilá nabraté cez sviatky.
Zdravé stravovanie je veľmi obšírna téma. Často je človek veľmi zmätený z toho, čo má jesť a čomu sa má naopak vyhnúť. Zdravé stravovanie je preto jedna z najzákladnejších tém, ktoré potrebujeme pochopiť, aby sme sa naučili správne starať o naše telo.
Vysoké vonkajšie teploty môžu spôsobiť prehriatie organizmu a zdravotné komplikácie - zvýšenie telesnej teploty, malátnosť, ospalosť, bolesti hlavy, závraty, nevoľnosť, či zvracanie. Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) vám preto prináša základné pravidlá prevencie proti následkom horúčav.
Ak si púšťate naplno kúrenie, keď sa ostatní potia, mali by ste si pohovoriť s lekárom. Stály pocit chladu môže byť totiž niekedy signálom toho, že s vaším telom nie je niečo v poriadku.