Traja odborníci vysvetľujú stále aktuálne témy. Hoci pandémia koronavírusu veľa zmenila, ľudí stále zaujíma psychológia vzťahov, zvládanie stresu a prevencia pred vyhorením v práci. Netreba zabúdať ani na správnu hygienu.
Burnout syndróm- syndróm vyhorenia je dôsledkom pracovného preťaženia a charakterizuje ho neschopnosť organizmu regenerovať svoje sily. Ani po kvalitnom spánku či pár dňoch dovolenky nie je organizmus schopní plnohodnotne fungovať. Viac o syndróme vyhorenia sa dozviete z rozhovoru s neurologičkou MUDr. Teréziou Mackovou.
Typický pacient s migrénou sedí obvykle schúlený v miestnosti so zastretými oknami a akýkoľvek hluk mu spôsobuje utrpenie. Predísť tomu, aby vás migréna prepadla, zatiaľ nie je možné.
Migrénu si mnohí zamieňame s bežnou bolesťou hlavy. Avšak na rozdiel od nej sa toto ochorenie spája s ďalšími príznakmi, ktoré by ste mali rozpoznať. Pozrite sa, kedy spozornieť.
Sama patrí k ťažkým migrenikom, a ako hovorí, i k celoživotným hľadačom informácii o tejto chorobe. S migrénou žije približne štyridsať rokov a jej život sa musel prispôsobiť niektorým obmedzeniam. Minulý rok sa rozhodla založiť pacientsku organizáciu Migréna je choroba, ktorá má pomôcť migrenikom na celom Slovensku.
Na Slovensku trpí migrénou zhruba pol milióna ľudí. Rozprávali sme sa s primárom Neurologického oddelenia Nemocnice sv. Michala v Bratislave - MUDr. Františkom Jurčagom o tom, ako správne diagnostikovať toto ochorenie i o rizikových faktoroch.
Nervovú sústavu človeka tvoria nervové bunky - neuróny alebo bunky nervových orgánov. Je najdokonalejšou regulačnou sústavou, ktorá spája všetky tkanivá a orgány v tele.
Zaujíma vás ako prebieha vyšetrenie u neurológa, aké metódy sa používajú alebo čo je k nemu potrebné? Podrobný a presný popis vyšetrenia a všetkých zaujímavých otázok o neurologickom vyšetrení sa dočítate na jednom mieste.