Alergia sa môže rozvinúť v každom veku, aj v seniorskom. Obyčajne v jej začiatkoch ľudí zrazu začne trápiť senná nádcha, alergia na potraviny či na lieky, ktoré im predtým nespôsobovali problémy.
Počet chorých na akútne respiračné ochorenia opäť postupne stúpa, najmä u detí, pričom najcitlivejšou vekovou skupinou sú deti do 5 rokov.
Soľný roztok! Nič viac ako obyčajná voda a soľ dokážu skvele prečistiť nosné dutiny a pomôcť s nádchou. Inšpirujte sa starou jogínskou metódou.
Podľa Úradu verejného zdravotníctva ohrozujú naše zdravie predovšetkým vírusové infekcie. Najčastejšie ide o prechladnutie, chrípku či covid-19. Výnimkou ale nie sú ani ochorenia spôsobené RS vírusmi. Tie sprevádzajú vysoké horúčky, podráždenosť alebo nechutenstvo a môžu sa vyvinúť do bronchitídy či zápalu pľúc.
Astma je chronické zápalové ochorenie dýchacích ciest, ktorým celosvetovo trpí približne 390 miliónov ľudí. Vôľa liečiť sa aj pre mnohé nesprávne alebo nedostatočné informácie klesá. Odborníci pritom o astme hovoria ako o ochorení, s ktorým sa dá vďaka modernej liečbe žiť normálny a plnohodnotný život, dokonca bez prejavov ochorenia.
Prechladnutie, nádcha, kašeľ, angína, chrípka a iné respiračné ochorenia...Po príjemných slnečných dňoch babieho leta sú chladné dni roka ozajstnou skúškou nielen obranyschopnosti nášho organizmu, ale aj našej psychiky. V prenesenom slova zmysle však v sychravom a nevľúdnom počasí nemusíme „čakať na Godota“, ale môžeme naše telo pripraviť na to, aby bolo na nástrahy chladného počasia pripravené a ak prídu, aby ich zvládalo s ľahkosťou.
Alergie, nádcha, premnožené baktérie v nose, ťažkosti s dýchacími cestami. Aj s týmito problémami a mnohými ďalšími vám indická technika Jal Neti môže pomôcť.
Alergia je najčastejšie chronické ochorenie v Európe. Analýzy z celého sveta ukazujú, že respiračných ochorení pribúda a alergické prejavy sa presúvajú do čoraz nižšieho veku, pričom pri alergických rodičoch sa alergia v 80 % prejaví aj u detí.
V marci až apríli sa už v ovzduší zvyšuje koncentrácia peľov rôznych stromov a tráv. Okrem brezy, liesky, jelše, topoľa, kvitnú aj jaseň, vŕba, či dub a trávy, ich prevaha v ovzduší trvá približne do mája až júna. K sezónnemu trápeniu sa tento rok pridáva ďalší dôvod na znepokojenie, nový koronavírus a ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje.
Ak nás zmohla chrípka, nachladnutie spravidla nemáme chuť na nič, ani na jedlo. Chrípka, nachladnutie, kašeľ môžu prísť v každom ročnom období. Určite to poznáte, zle sa nám dýcha a bolí nás celé telo, jednoducho nás bolí "celý človek“. V tejto situácii je dôležité prijímať výživnú stravu a dostatok tekutín. Iba tak získame potrebné vitamíny, minerálne látky a samozrejme telo dostatočne zavodňovať.